Κωμικές στιγμές

Τις τελευταίες μέρες έχω δεί τρία σπέσιαλ του Chapelle και έχω χαζέψει κάποια σκόρπια πράγματα στο youtube και δεν τον χορταίνω. Έχω ήδη αρκετές αγαπημένες στιγμές αλλά με αυτή κακαρίζω ειδικά με το πως προφέρει το όνομα του ηθοποιού. Και φυσικά με τον Αμις γεωργό. Και πολλές άλλες που θα γεμίσουν το feed σας για πάντα αν δεν βάλω στοπ.


 
Ρε, δεν υπάρχει ο άνθρωπος. Πως τα καταφέρνει κάθε φορά να με κάνει να γελάω και στο επόμενο δευτερόλεπτο να παίρνω τρεμουλιαστή ανάσα. Με διαλύει και με ξαναφτιάχνει, για να με ξαναδιαλύσει. Στο τελευταίο του ειδικά...
 
Ρε, δεν υπάρχει ο άνθρωπος. Πως τα καταφέρνει κάθε φορά να με κάνει να γελάω και στο επόμενο δευτερόλεπτο να παίρνω τρεμουλιαστή ανάσα. Με διαλύει και με ξαναφτιάχνει, για να με ξαναδιαλύσει. Στο τελευταίο του ειδικά...
Το τελευταίο του δεν το έχω δει ακόμα αλλά έχω σκοπό να δώ οτι έχει ανέβει μεχρι στιγμής στην πλατφόρμα. Η αλήθεια είναι πως έχει ένα πολύ ιδιαίτερο χάρισμα. Δηλαδή την μία στιγμή να παρομοιάζει την Χίλαρυ με τον Νταρθ Βέιντερ και την επόμενη να σε βάζει σε βαθιές σκέψεις περί ανθρωπίνων δικαιωμάτων με την ιστορία του μαύρου αγοριού που βασανίστηκε μεχρι θανάτου επειδή έκανε catcalling σε μία λευκή.
 
Είναι ωμός, αντιδραστικός, δεν δίνει δεκάρα και είναι γνήσιος κωμικός, που τον απασχολούν οι φυλετικές διακρίσεις. *Μπουρλότο!* Καταλαβαίνω (ή μάλλον προσπαθώ) γιατί μπορεί να μην είναι αρεστός, πατάει κάλους. Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ τις κατηγορίες που του ρίχνουν. Είναι ξεκάθαρο, για μένα τουλάχιστον, τι είναι και τι δεν είναι. Έφτασε στο σημείο, στο τελευταίο του σπέσιαλ, να το κάνει νιανιά μπας και, αλλά βλέπω η απόφαση έχει παρθεί. Αυτό που με κάνει κι αναρωτιέμαι είναι πως τους σοκάρει όταν θίγει ευαίσθητα θέματα, την στιγμή που στο σόου του υπήρχε χαρακτήρας εθισμένος στο κρακ —και ξέρουμε όλοι τι εκανε το κρακ στην κοινότητα των μαύρων (αχ μόλις άκουσα στο κεφάλι μου την Ρέιγκαν. Σκάσε, Νάνσυ μου!)— Από εκεί καταλαβαίνεις πως ο άνθρωπος δεν θα κολλήσει πουθενά. Τα υπόλοιπα από κοντά, δεν έχω πει τίποτα 😊
 
Πάνω που πήγα να τα παρατήσω, τελικά το βρήκα. Δεν είναι καλής ποιότητας (εγώ το είχα φτιάξει) και μάλλον δείχνει ότι κάτι πάθαινε με τις σκάλες :))))
Χρησιμοποιεί το ίδιο πόδι για να κατέβει τα σκαλοπάτια και πεθαίνω με αυτό το ελαφρύ, σχεδόν ανεπαίσθητο, κούνημα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ναι, ρε. Όλα του είναι πολύ αστεία. Κρίμα που δεν έχει περισσότερα, δηλαδή. :))))
 
Top