Untitled Document
Σελίδα 463 από 471 ΠρώτηΠρώτη ... 363413453461462463464465 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 4.621 έως 4.630 από σύνολο 4704

Νήμα: Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Μύστης Το αβατάριο του χρήστη Γιάννης Αγιάννης
    Αναρτήσεις
    121
    Τώρα διαβάζω
    Τζόσεφ Κόνραντ - Η καρδιά του Σκότους

Προεπιλογή

Διαβάζω το "NIΞ" του Νάθαν Χίλ, ενα πολύ ενδιαφέρον μυθιστόρημα με αρκετές δόσεις "καλού" χιούμορ. Μέσα απο την ιστορία του σκιαγραφεί τις ΗΠΑ της τελευταίας οικονομικής κρίσης, και παράλληλα μας ταξιδεύει ταραγμενα χρονια της δεκαετιας του 60.

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων Το αβατάριο του χρήστη Πεταλούδα
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Αναρτήσεις
    1.098

Προεπιλογή

Γιάννη, διάβασα κι εγώ πρόσφατα το "Νιξ" και αυτό που μου άρεσε ήταν ότι περιέγραφε εύστοχα σύγχρονες καταστάσεις (πχ ψυχολογία παίχτη on line παιχνιδιού) και οι παρατηρήσεις του προσωπικά με προβλημάτιζαν. Όταν το τελειώσεις και το θυμηθείς, πες μου πως σου φάνηκε.

Επίσης, είχα ακούσει ότι θα γυριστεί το βιβλίο και γκούγκλισα και βρήκα κάπου την είδηση: https://deadline.com/2016/09/meryl-s...on-1201815226/

(δεν λειτουργεί η μπάρα εργαλείων για να βάλω το λινκ σε σύνδεσμο..)

Βιβλιοδύτης Το αβατάριο του χρήστη Χρυσόστομος
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αναρτήσεις
    1.256

Προεπιλογή

Διαβασα τα "Ουγγρικα ψαρια" του Γιαννη Πλιωτα. Διασκεδαστικο βιβλίο γελασα αρκετα στο στυλ του Λενου Χρηστιδη. Θα συνεχισω με το "Καρμεν" της Καρεν Φοσουμ.

Προεπιλογή

Τελειωσα το ΣΤΟΟΥΝΕΡ... Δεν συνηθιζω να διαβαζω βιβλια που συζητιουνται μολις βγαινουν αλλα χαιρομαι που το εκανα αυτη τη φορα. Μπορει να λειτουργησει και σαν εγχειριδιο για το πως να μην ζησεις μια δυστυχισμενη ζωη. Το γεγονος οτι απλως δεχεται καταστασεις και ανθρωπους γυρω του που ειναι ακαταλληλοι ειναι απελπιστικο. Ειχα μουδιασει καθως το διαβαζα με την τραγικοτητα των συμβαντων και της απελπισιας που πλημυριζε τον γουιλιαμ. Ειναι απο αυτα τα βιβλια που εκτεινονται στην ζωη ενος χαρακτηρας και στο τελος δακρυζεις... Τι να διαβασω μετα; Σκεφτομουν το κονφιτεορ

Μικρη παρενθεση
    Στην σειρα "Rick and morty" σε ενα επεισοδιο οι δυο χαρακτηρες πηγαινουν σε ενα διαγαλαξιακο καζινο. Παιζουν ενα παιχνιδι προσομοιωσης που λεγεται "Roy a life well lived". Το συναισθημα που μου δημιουργησε αυτο το αποσπασμα οταν το ειχα δει, μου το δημιουργησε και το βιβλιο αλλα για μεγαλυτερη διαρκεια
    https://www.youtube.com/watch?v=szzVlQ653as

Βιβλιοδύτης Το αβατάριο του χρήστη Χρυσόστομος
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αναρτήσεις
    1.256

Προεπιλογή

Τελειωσα το "Καρμεν" της Καρεν Φοσουμ. Απροσδοκητα πολυ καλο βιβλίο. Μου αρεσε οτι περαν του αστυνομικου μυστηριου θιγει και αλλα ζητηματα ηθικης φυσεως. Το μονο αδυναμο σημειο του βιβλίου το βιαστικο και αφελές θα ελεγα φινάλε.

Προεπιλογή

Μόλις τελείωσα το "Άνεμος μέσα από την κλειδαρότρυπα" του Κινγκ, που με εξέπληξε ευχάριστα, καθώς στέκεται επάξια δίπλα στα υπόλοιπα βιβλία της σειράς του Μαύρου Πύργου.
    Τώρα διαβάζω Διηγήματα και μικρά πεζά του Κάφκα από τις εκδόσεις Ροές, δεν έχω βρει μέχρι στιγμής κάποιο διήγημα να ξεχωρίζει ιδιαίτερα.
    Αμέσως μετά σκέφτομαι σοβαρά ότι ήρθε επιτέλους η ώρα του Δον Κιχώτη, αν δεν με αποθαρρύνει -για ακόμη μια φορά- ο όγκος του ...
    I am in chains. Don't touch my chains.

Ευγενής Δαγεροτύπης Το αβατάριο του χρήστη Κουακέρος
    Περιοχή
    Κρήτη
    Αναρτήσεις
    150
    Τώρα διαβάζω
    Τρεις μέρες,μια ζωή - Πιέρ Λεμέτρ

Προεπιλογή

Διαβάζω ξανά «Τη ζωή εν τάφω» του Μυριβήλη κ εντελώς τυχαία διάβασα ότι θα γίνει και σειρά!

http://www.lesvosnews.net/articles/n...ta-stin-agiaso

Κοινωνός
    Περιοχή
    Αττική
    Αναρτήσεις
    29
    Τώρα διαβάζω
    Τολστόη, Πόλεμος και Ειρήνη

Προεπιλογή

Τολστόι, Παιδικά, εφηβικά, νεανικά χρόνια.

Τομοκράτορας Το αβατάριο του χρήστη Στιλλ ιλλ
    Περιοχή
    San Junipero
    Αναρτήσεις
    1.835

Προεπιλογή

Mετά τον επικό Ζοφερό Οίκο που μπήκε στα αγαπημένα μου και με έχει κάνει να ψάχνω σαν τρελή να βρώ law dramas να δώ, διάβασα την Φάρμα των Ζώων το οποίο μου άρεσε αλλα ήταν κάπως απλοικό για τα γούστα μου, παρ'ολα που λεει διαχρονικές αλήθεις με ένα αλληγορικό τροπο. Και διάβασα και το Grownup της Φλυν που την λατρεύω και βρήκα την σύντομη αυτή ιστορία ατμοσφαιρική κρατώντας με σε αγωνία.

Τώρα διαβάζω την Λίγη Ζωή της Yanagihara.
    ''Our knowledge of life is limited to death''
    Erich Maria Remarque

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Χανκ Μουντυ
    Περιοχή
    Άρτα
    Αναρτήσεις
    399
    Τώρα διαβάζω
    Ο Κοσμος της Φωτιας και του Παγου - Τζ. Ρ. Ρ. Μαρτιν, Το Πυρ το Εξωτερον - Ντ. Πρεστον, Λι Τσαιλντι

Προεπιλογή

Τελείωσα Το Τελευταίο Επιχείρημα, του Τζο Αμπερκρομπι και μαζί και την τριλογία του Πρώτου Νόμου. Πολυ ωραία ιστορία, καλη ισορροπία δράσης και πολιτικών παιχνίδιων καθώς και μερικοί εξαιρετικοί χαρακτηρες. Εμεινα πολύ ικανοποιημενος.

Συνέχεια με το Σάρκινο Φρούτο, του Μιχάλη Μανωλιου.
    Analog guy in a digital world!

Σελίδα 463 από 471 ΠρώτηΠρώτη ... 363413453461462463464465 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τις αναρτήσεις σου
  •