Ταινία που θα θέλαμε σε βιβλίο!

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Το Pulp Fiction δεν μου άρεσε κυρίως λόγω της ωμής βίας, η οποία εμένα δεν με ψυχαγωγεί.

:ααργκ: Γιατί Στιλλ;;; :πανικός:

Πίστευα πως θα σου άρεσε αυτή ταινία...:ανέκφραστος:
:ααργκ::ααργκ:
H σειρά, τουλαχιστον; (μπας και το σώσεις..:)))):φιλί:)
Δεν με εντυπωσιασε υποθετω, εχω δει και καλυτερες τετοιου ειδους ταινιες (Καμια Πατριδα για τους Μελλοθανατους ας πουμε που με φρικαρε και με συγκλονισε). Απο τους Κοεν μου αρεσε ο Λεμποφσκι πολυ. Η Μακντορμαντ μου αρεσε στον ρολο της, κουβαλουσε μια υπεροχη τρελιτσα. Την σειρα την ξεκινησα αλλα δεν με κρατησε καλως ή κακως

Επισης, κορυφαιο graphic novel θα ηταν και η ταινια "Δε Κοπανοι". :)))) Για σκεψου τον νεκροθαφτη σε σκιτσο. Ή το "χελι".
(γελαω σα χαζο)

Οπως εχουμε πει κι αλλου με τον συλεσχιτη μακρυγιαννη " οι ανθισμενες μανολιες" ειναι αληθινη ιστορια !η κοπελα που υποδυεται η τζουλια υπηρξε πεθανε στα 32 της με πολυ επιβαρυμενη υγεια.Την ιστορια της την εζησε απο πολυ κοντα ο σκηνοθετης της ταινιας και κατεγραψε πολλα λογια της αυθεντικα στο σεναριο! Οντως γλυκοπικρη ταινια που θα γινοτανε και γλυκοπικρο βιβλιο αν καποιος καταπιανοτανε μαζι του, δε θα στηριζοτανε σε αληθινα ερισματα.

Last edited:
Τα ιπτάμενα στιλέτα!

Είναι από τις πιο όμορφες ταινίες που έχω δει με υπέροχη μουσική και φωτογραφία! Την βλέπω τουλάχιστον μια φορά τον χρόνο. Νομίζω θα ήταν πολύ όμορφο βιβλίο, ειδικά οι τελευταίες σκηνές!

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Συμπριεν, νομίζω πως αν έδειχνες λίγη περισσότερη προσοχή θα είχε γλιτώσει το νήμα κάμποση στιχομυθία. :))))

Τον μαυρο κυκνο θα τον ηθελα και σε κομιξ θα ηταν εξαιρετικο! Μου κανει εντυπωση που κανεις ακομα δεν εχει ασχοληθει να κανει το σεναριο βιβλιο θα ηταν επιτυχια μεγαλη μιας και ο ψυχισμος της νινας ειναι σπανιος και επιμενω δηλ.σε κομιξ θα ηταν ακομα καλυτερη η αποδοση της ταινιας❤

Last edited:
Τον μαυρο κυκνο θα τον ηθελα και σε κομιξ θα ηταν εξαιρετικο! Μου κανει εντυπωση που κανεις ακομα δεν εχει ασχοληθει να κανει το σεναριο βιβλιο θα ηταν επιτυχια μεγαλη μιας και ο ψυχισμος της νινας ειναι σπανιος και επιμενω δηλ.σε κομιξ θα ηταν ακομα καλυτερη η αποδοση της ταινιας❤
Δεν ξέρω εαν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά ο Μαύρος Κύκνος έχει δανειστεί πολλά στοιχεία από το anime Perfect Blue, και έχω την εντύπωση ότι κυκλοφόρησε και σε manga.

Επίσης το σκοτεινό χωριό-πολύ ατμοσφαιρική ταινία- θυμίζει την πλοκή ενός εφηβικού μυθιστορήματος, το Running Out of Time της Margaret Peterson Haddix, , όπου η νεαρή πρωταγωνίστρια είναι υποχρεωμένη να ζει με συνθήκες του 1830 το 1996, οι ενήλικες κρύβουν την αλήθεια από τα παιδιά και η νεαρή πρέπει να βρει φάρμακα για να σώσει τους δικούς της.

Θα ήθελα πολύ να γινόταν βιβλίο oι σειρές Firefly και Stranger Things, αν και το δεύτερο είναι κάπως επηρεασμένο από βιβλία.

Μπορει να ακουστει λιγο περιεργο αυτο που θα πω... αλλα θα ηθελα το Kill Bill σε κομιξ, οπως το Sin City. Δεν με νοιαζει αν θα ειναι καλο η οχι, αλλα πολυ θα ηθελα να το δω σε αυτην την εκδοχη. :))))

Last edited: