[Σειρά] The Vampire Diaries

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
Τέσσερις μήνες μετά το τραγικό δυστύχημα που σκότωσε τους γονείς τους, η 17χρονη Elena Gilbert (Nina Dobrev, DeGrassi: The Next Generation) και ο 15χρονος αδελφός της Jeremy (Steven R. McQueen, Everwood) προσπαθούν ακόμα να συνέλθουν από τον τραγικό χαμό και να συνεχίσουν με τις ζωές τους. Η Elena ήταν πάντα η πρώτη μαθήτρια, όμορφη, διάσημη και πάντα απασχολημένη στο σχολείο και με πολλούς φίλους, τώρα όμως προσπαθεί να κρύψει την λύπη της από τον κόσμο. Καθώς αρχίζει το σχολείο, η Elena και οι φίλοι της γοητεύονται από έναν όμορφο και παράξενο νέο μαθητή, τον Stefan Salvatore (Paul Wesley, Army Wives). Ο Stefan και η Elena έλκονται ο ένας στον άλλον αμέσως και η Elena δεν μπορεί με τίποτα να ξέρει πως ο Stefan είναι ένας 100+ χρονών βρυκόλακας, που προσπαθεί να ζήσει ειρηνικά ανάμεσα στους ανθρώπους, ενώ ο αδερφός του Damon (Ian Somerhalder, Lost) είναι η προσωποποίηση της βιαιότητας των βρυκολάκων. Τώρα, αυτά τα 2 αδέρφια βρυκόλακες πολεμούν για την ψυχή της Elena και για τις ψυχές των φίλων της, της οικογένειάς της και όλων των κατοίκων της μικρής πόλης του Mystic Falls στην Virginia. Από τους Kevin Williamson (Dawson\'s Creek, I Know What You Did Last Summer), Julie Plec (Kyle XY, Wasteland), Leslie Morgenstein (Gossip Girl, Privileged) και Bob Levy (Gossip Girl, Privileged).Bασισμενο στο ομωνυμο βιβλιο της L.J. Smith.

Last edited:

Αλίκη

Κοινωνός
οντως καλη σειρα, με πολυ ομορφους ηθοποιους (αμα δεν εισαι ομορφος τρως πορτα στο Μυστικ Φολς!) αν και το πρωτο βιβλιο που διαβασα ειναι νομιζω το πρωτο επεισοδειο της πρωτης σεζον κι απο εκει και μετα ξετυλιγουν τη δικια τους ιστορια. Απ'οτι μου χουν πει καμια σχεση δεν εχουν τα βιβλια με τη σειρα πλεον, κατι σαν το true blood, αλλο στορι το βιβλιο αλλο η σειρα...

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
παντως ολες οι σειρες ειναι σε μικρες πολεις αν το προσεξετε,vampire diaries,pretty little liars,the secret circle και πολλες αλλες.ακομα και το λυκοφως ειναι σε μικρη πολη και παντα τυχαινει μια τοσο μικρη πολη να κρυβει πολλα μυστικα!!ειναι μεγαλο στανταρακι πλεον!!!

Ωρείθυια Χάμιλτον

Όμορφο Νιάτο
ε μα γι'αυτό μας αρέσει ρε παιδιά!επειδή είναι όλοι όμορφοι, κρύβουν πολλά μυστικά που μας εκπλήσσουν και είναι σε μικρή πόλη για να είναι λίγοι και να μη μπερδευόμαστε!!:))))

Μελουζίνα

Όμορφο Νιάτο
Είχα ξεκινήσει να βλέπω την σειρά, πότε ήταν...πρόπερσι, νομίζω. Τα πρώτα επεισόδια μου άρεσαν κάπως, αλλά η συνέχεια δεν με ενθουσίασε. Πάντως, ο Στέφαν μοιάζει με τον Έντουαρντ, δεν μπορείτε να πείτε. Εκτός αν βλέπω εγώ Έντουαρντ παντού!

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
Είχα ξεκινήσει να βλέπω την σειρά, πότε ήταν...πρόπερσι, νομίζω. Τα πρώτα επεισόδια μου άρεσαν κάπως, αλλά η συνέχεια δεν με ενθουσίασε. Πάντως, ο Στέφαν μοιάζει με τον Έντουαρντ, δεν μπορείτε να πείτε. Εκτός αν βλέπω εγώ Έντουαρντ παντού!
του μοιαζει κι εγω το προσεξα.εγω ψηφιζω ντειμον δαγκωτο και απο εμφανιση και απο αποψη χαρακτηρα στην σειρα.ε αμα ενα βαμπιρ δεν ειναι και λιγο αγριο δεν λεει!!!!

Last edited:

Σταυρούλα

Όμορφο Νιάτο
Είναι τέλεια σειρά!!!! Τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει οπότε δεν ξέρω αν έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους η σειρά και τα βιβλία....και όντως όλοι είναι όμορφοι!!!μας ούτε ένας ασχημούλης!!! έτσι για δείγμα βρε παιδί μου...

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
σημερα ειδα το 9 επεισοδιο απο τον 3 κυκλο ηταν τελειο και τωρα εχω την εντυπωση οτι καινουργιο θα βγει τον ιανουαριο παλι:τσκτσκ::οργή::κατάρα!::νατώρα::γκρμφ::γρμβ: και μας αφησαν με την αγωνια !!!!:ουχ:

Αλίκη

Κοινωνός
ε εδειχναν συνεχομενα καθε βδομαδα χωρις διακοπη, επομενο ηταν πως θα σταματουσαν καποια στιγμη και θα αφηναν μεγαλο κενο... παντως το 9ο επεισοδειο που μολις ειδα ηταν πραγματι πολυ δυνατο!

Σταυρούλα

Όμορφο Νιάτο
Εγώ έχω αφήσει το 8 κ το 9 να τα δω μαζί αύριο...ναι τον ιανουάριο ξανά..όπως και με το Secret Circle....μα γτ τα σταματούν όμως??? συμβαίνει με όλα τα κανάλια ή μονο με το CW??

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
με ολα,και μια βρετανικη που βλεπω σταματησε!ασε!!!!!βλεπω τοσες σειρες και τωρα μου το χαλασαν!!!!!!:(

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ μου αρεσει η σειρα.και για οσους ειδαν το επεισοδειο 14 εχω να πω πως δεν θελω να πεθανει ο Κλαους.:λυγμ: πολυ τον συμπαθω!!!

Αλίκη

Κοινωνός
οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ μου αρεσει η σειρα.και για οσους ειδαν το επεισοδειο 14 εχω να πω πως δεν θελω να πεθανει ο Κλαους.:λυγμ: πολυ τον συμπαθω!!!
:αργκ: συμπαθεις τον Κλαους; δεν το ειδα ακομη το 14 να πω την αληθεια, αλλα φανταζομαι πανω κατω γιατι τον συμπαθεις! Ωραια ειναι η σειρα, αλλα αυτο που τη μια ο κακος ειναι τερμα κακος και την αλλη εχει μετανιωσει και ειναι φιλος τους γιατι ερχεται ενας αλλος ακομη πιο κακος, που μετα κι αυτος γινεται φιλος τους, εεεε πια το παρατραβανε!

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
:αργκ: συμπαθεις τον Κλαους; δεν το ειδα ακομη το 14 να πω την αληθεια, αλλα φανταζομαι πανω κατω γιατι τον συμπαθεις! Ωραια ειναι η σειρα, αλλα αυτο που τη μια ο κακος ειναι τερμα κακος και την αλλη εχει μετανιωσει και ειναι φιλος τους γιατι ερχεται ενας αλλος ακομη πιο κακος, που μετα κι αυτος γινεται φιλος τους, εεεε πια το παρατραβανε!
:μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα: ωραια τα λες!!!
βασικα τον λυπαμαι γιατι τα παιδικα του χρονια ηταν χαλια εξαιτιας του πατερα του(που ουσιαστικα δεν ηταν πατερας του) και πιστευω γιαυτο εγινε ετσι και κανει ολα αυτα.παντως μετα τον ντειμον συμπαθω κλαους!!!αλλα ο ντειμον παντα θα ειναι ο αγαπημενος μου.και αυτον τον λυπαμαι παρα πολυ.

τωρα που το σκεφτομαι εχω προσεξει πως στην αρχη η ελενα και ο στεφαν κρατουσαν ημερολογιο και ετσι πιστευα πως κολλουσε και ο τιτλος καπου τωρα πια τα εχουν ξεχασει ολα!!!απο την δευτερη σεζον και μετα πανε και τα ημερολογια!!!:χαχαχα:

Αλίκη

Κοινωνός
Ειναι που πλεον βασιζεται μονο σε μερικα ονοματα στα βιβλια γι'αυτο. Κατα τ'αλλα καμια σχεση δεν πρεπει να εχει η σειρα πλεον με τα βιβλια, αν και εχω διαβασει μονο το πρωτο, μια φιλη μου ομως μου ειπε καποια πραγματα που γινονται παρακατω, και στη σειρα δεν εχουν γινει ουτε κατα διανοια και δε νομιζω να γινουν και ποτε.

Ασε που δε νομιζω ο Στεφαν στην κατασταση που ειναι τωρα να καθεται να κραταει ημερολογιο. Ουτε κ η Ελενα με τοσο κοσμο που εχει πεθανει κ ολα αυτα που γινονται! Νταξει ο Ντειμον ειναι ο αγαπημενος ολων μας :)))) αλλα απο την αλλη, λεω βρε παιδι μου με αυτη την Ελενα... πολυ κακο για το τιποτα πια! :νύστα:

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
αυτο σκεφτομουν κι εγω,μα ολα για την ελενα πια!!οντως πολυ κακο για το τιποτα!!ασε που πεθανε ολοι της η οικογενεια κανεναν δεν αφησε ο σεναριογραφος,ολες οι κακοτυχιες σε αυτην!αχαχαχα

Αλίκη

Κοινωνός
:μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα: πραγματικα! απορω ο Τζερεμι πως τη γλυτωσε! αλλα θα μου πεις, ειναι αγορι, ειναι ομορφος, γιατι να τον σκοτωσουν; ενω η Τζενα, σιγα! Δεν τη χρειαζοταν ιδιαιτερα..

Σταυρούλα

Όμορφο Νιάτο
αχ ναιιι!!! Ήταν τόσο γλυκός με τη Κάρολαιν!!! Και η ζωγραφιά που της έκανε...αχχχχ...

:μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα: πραγματικα! απορω ο Τζερεμι πως τη γλυτωσε! αλλα θα μου πεις, ειναι αγορι, ειναι ομορφος, γιατι να τον σκοτωσουν; ενω η Τζενα, σιγα! Δεν τη χρειαζοταν ιδιαιτερα..
ε τον απόμακρυναν με πιο πολιτισμένο τρόπο...μετακόμισε!!! αλλά πιστεύω πως στα επόμενα όλο και κάπου θα ξαναεμφανισθει ο Τζέρεμι!

Last edited by a moderator: