Πώληση συγγραμμάτων πληροφορικής

Κυριάκος Μαν

Όμορφο Νιάτο
Καλησπέρα σας

Παρακάτω σας παραθέτω μια λίστα με ορισμένα βιβλία πληροφορικής (σε άψογη κατάσταση) που παραχωρώ. Όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί μαζί μου για περαιτέρω λεπτομέρειες...

1) Κινητές Τεχνολογίες (Δαμιανός Γαβαλάς-Βλάσης Κασαπάκης-Θωμάς Χατζηδημήτρης//ISBN:978-960-578-007-4)

2) Ανάπτυξη Web Εφαρμογών με PHP και MySQL (Luke Welling-Laura Thomson//ISBN: 978-960-512-617-9)

3) Πληροφοριακά συστήματα διοίκησης (Patricia Wallace//ISBN: 978-960-218-886-6)

4) Επικοινωνία Ανθρώπου-Υπολογιστή (Alan Dix-Janet Finlay-Gregory Abowd-Russel Beale//ISBN:970-960-512-503-5)

5) Πολυμέσα και Εκπαίδευση (Stephen M.Alessi-Stanley R.Trollip//ISBN: 960-512-262-6)

6) Τεχνολογία Λογισμικού (Μανόλης Γιακουμάκης-Νίκος Διαμαντίδης//ISBN: 978-960-351-783-2)

Μύθος

Όμορφο Νιάτο
Τα Πληροφοριακά Συστήματα διοίκησης τα άφησα στη μέση. Δεν αισθάνθηκα πουθενά ότι ταυτίστηκα με τον ήρωα και από πλοκή δε λέει τίποτε.

Μύθος

Όμορφο Νιάτο
Ήταν πολύ hard science fiction για τα γούστα μου. Εντάξει να το στήσει όπως πρέπει, αλλά δεν είναι ανάγκη να με κάνει και επιστήμονα πριν ξεκινήσει η υπόθεση.

Πίκος Απίκος

Κοινωνός
Δηλαδη εσυ την Γενικη Μελισσοκομια του Υφαντιδη ας πούμε την θεωρεις scifi με αδύναμη πλοκη;

Last edited:

Μύθος

Όμορφο Νιάτο
Δεν το έχω διαβάσει.

Έχεις διαβάσει τα Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης; Αν δε το έχεις διαβάσει λυπάμαι, αλλά δεν το προτείνω.

Ξεκινάει μιλώντας για το Δίκτυο. Μέχρι το κεφάλαιο 6 έχεις μάθει ένα σωρό πράγματα για το Δίκτυο και το Ηλεκτρονικό Εμπόριο και το Web 2.0 στη μυθολογία του οποίου έχουν δημιουργήσει και άλλοι συγγραφείς με αρκετή επιτυχία. Σκέφτηκα ότι θα είναι ενδιαφέρον αλλά τζίφος. Συνεχίζει με crowsourcing και Συλλογική Ευφυία, και σκέφτομαι ότι ίσως γίνει ενδιαφέρον. Εν τω μεταξύ απορούσα φυσικά πως θα τα συνδέσει όλα αυτά σε τόσο σύντομο μυθιστόρημα. Να ήταν τριλογία να το δεκτώ.

Και η φόρμα τοτ δοκιμίου δεν είναι πλέον πρωτότυπη. Μπορώ να σου πω ότι την κούρασε ακόμα και ο ίδιος ο Αριστοτέλης που λέει ο λόγος.

Τέλος πάντων. Απογοήτευση.

Last edited:

Μύθος

Όμορφο Νιάτο
Δε θα γελάς όταν μάθεις πόσο έκανε και πόσο παιδεύτηκα να το βρω. Έπαιρνα τριλογία και αυτό με την έκπτωση.

Είχα δει κριτικές και το χρησιμοποιούσαν σε μαθήματα. Όπως χρησιμοποιούν την Ποιητική του Αριστοτέλη.και το Hero's Journey του Campbell.

Τελευταία φορά που παίρνω βιβλίο που υποτίθεται ότι είναι προχωρημένο. Και εκείνη τη σαχλαμάρα του συνονόματού της του Wallace με το τένις.

Κόρτο Μαλτέζε

Μεγάλος Βεζίρης της Βαγδάτης
Χωρίς να θέλω να διακόψω την ενδιαφέρουσα συζήτησή σας, θα ήθελα να αναφέρω στον Κυριάκο Μαν ότι πρέπει να προτείνει τιμές στα βιβλία που προτίθεται να πουλήσει, αλλιώς θα αναγκαστώ να ρίξω το νήμα

Πίκος Απίκος

Κοινωνός
Δε θα γελάς όταν μάθεις πόσο έκανε και πόσο παιδεύτηκα να το βρω. Έπαιρνα τριλογία και αυτό με την έκπτωση.

Είχα δει κριτικές και το χρησιμοποιούσαν σε μαθήματα. Όπως χρησιμοποιούν την Ποιητική του Αριστοτέλη.και το Hero's Journey του Campbell.

Τελευταία φορά που παίρνω βιβλίο που υποτίθεται ότι είναι προχωρημένο. Και εκείνη τη σαχλαμάρα του συνονόματού της του Wallace με το τένις.
Εγώ επιτρέπεται να γελάσω τώρα με αυτά που εγραψες και δεν βγαζουν κανενα νοημα;

Μύθος

Όμορφο Νιάτο
Μερικές φορές στη ζωή λες ένα αθώο αστείο για τη χοντρή μαμά του άλλου, και μετά μαθαίνεις ότι έχει πεθάνει.

Κυριάκος Μαν

Όμορφο Νιάτο
Οι τιμές για τα παραπάνω συγγράμματα:

1) Κινητές Τεχνολογίες (20 ευρώ)

2) Ανάπτυξη Web Εφαρμογών με PHP και MySQL (25 ευρώ)

3) Πληροφοριακά συστήματα διοίκησης (20 ευρώ)

4) Επικοινωνία Ανθρώπου-Υπολογιστή (28 ευρώ)

5) Πολυμέσα και Εκπαίδευση (20 ευρώ)

6) Τεχνολογία Λογισμικού (25 ευρώ)