Πωλείται: Οργή του Stephen King

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Ειρηνη Σαρ

Όμορφο Νιάτο
Πωλειται σε άριστη κατάσταση 180€
ΚΕΔΡΟς!
Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει εδώ
Ευχαριστώ παααααρα πολυ

Γρίλος

Κοινωνός
180,00€ για ένα βιβλίο; Για ποιό λόγο; Εύκολα μπορεί να βρεθεί δωρεάν σε .pdf! Εδώ είμαι για να παρέχω πληροφορίες σε όποιον ενδιαφέρεται να το διαβάσει.
Αν πάλι βρεθεί κάποιος να δώσει 180€ (σοβαρά τώρα;) για να ολοκληρώσει τη συλλογή του, ας πρόσεχε...

Επιπλέον το μήνυμα σου (είναι και πρώτο) βρίσκεται σε λάθος thread.

Ειρηνη Σαρ

Όμορφο Νιάτο
Οκ όποιος θέλει μπορώ να του το βγάλω σε φωτοτυπίες του το μοιράζω δωρεάν. Το βιβλίο απευθύνεται σε συλλέκτες.από κει και πέρα μην μου χαλατε την αγγελία. Και δεν είναι το ίδιο με το να το διαβάσεις σε .pdf Αρχείο.

Γρίλος

Κοινωνός
Δοκίμασε να προσαρμόσεις την τιμή. Δική μου άποψη είναι ότι για μεταχειρισμένο βιβλίο, δεν νομίζω να βρίσκεται σε προστατευτική διαφάνεια, το αντίτιμο που ζητάς είναι μεγάλο. Δοκίμασε να το θέσεις για αρχή στα 2/3 και μετά στο 1/3 της αρχικής τιμής, σε βάθος χρόνου (π.χ. άλλαζε την τιμή ανά τρίμηνο). Επίσης θα βοηθούσε να βάλεις την αγγελία και σε άλλες σελίδες, ποτέ δεν ξέρεις.

Νομίζω ότι μία τιμή γύρω στα 50 ευρώ, αν όχι πιο κάτω, ίσως βοηθούσε και αυτό γτ δεν θα εκδοθεί ξανά, ειδάλως και τα 50 πολλά είναι. Δεν έχω σκοπό να χαλάσω την αγγελία σου, απλά προσπαθώ να σε βοηθήσω να το πουλήσεις.

Ειρηνη Σαρ

Όμορφο Νιάτο
Το βιβλίο είναι σε άριστη κατάσταση και θα παραμείνει σε αυτή τη τιμή. Αν κανείς μια έρευνα αγοράς όλοι σε αυτήν την τιμή το έχουν.όποτε θα κάνω υπομονή.Ευχαριστώ πάντως αλλά 50 ευρώ είναι σκότωμα και θα το κρατησω αν είναι να το δωσω σε τέτοια τιμή.πάνε δες eBay και metabook .

Last edited:

Γρίλος

Κοινωνός
Τελευταίο μήνυμα, γιατί θα φανεί σαν να το κάνω ανταγωνιστικά ή από κακία. Το ebay (αγγλικά αντίτυπα, με πρόχειρη αναζήτηση το βιβλίο που περιέχει όλα τα βιβλία του Μπάκμαν κοστίζει 25 Ευρώ), ανταποκρίνεται σε πολύ μεγαλύτερο αγοραστικό κοινό σε αντίθεση με την ελληνική μετάφραση. Εγώ πρότεινα στρατηγική για να το πουλήσεις πιο γρήγορα. Σε κάθε περίπτωση την τιμή την καθορίζει αυτός που πουλάει, αλλά μη ξεχνάς ότι τα λεφτά τα έχει ο αγοραστής. Η τιμή του metabook ή του booksmania δεν είναι ενδεικτικές μιας και αφορούν την τιμή, που ιδανικά ζητά κάποιος χωρίς να είναι εκτιμιτής.

Αν θεωρείς ότι ο διάλογος μας θα κάνει κακό στην αγγελία σου, δεν έχω πρόβλημα τα μηνύματα μου να διαγραφούν.

Ειρηνη Σαρ

Όμορφο Νιάτο
Μπορεί να ανταποκρίνεται σε μεγάλο κοινό αλλά οι εκδόσεις κέδρος έχουν βγάλει στην ελληνική αγορά πολύ λιγότερα αντίτυπα σε σχέση με την αμερικανική η αγγλική έκδοση. Αυτό είναι που του δίνει την συλλεκτική αξία.δεν είναι εύκολο να βρεις αγοραστή αλλά πάντα κάποιος θα υπάρχει που να μην έχει πλήρης συλλογή και θα θέλει να πληρώσει ένα βιβλίο σε αυτήν την τιμή. Αυτά τα γράφω για να τα διαβάσεις εσύ και θα ήθελα ο φαροφυλακας να καθαρίσει το thread μου και να παραμείνει μόνο η αγγελια.άλλωστε είναι πολύ μεγάλη συζήτηση στο τι είναι συλλεκτικό και το όχι και ξεκινάει απ το CD και το βινύλιο μέχρι και τα βιβλία. άλλη αξία δίνεις εσύ σε κάτι και άλλη αξία δίνει κάποιος στο ίδιο πράγμα. Ευχαριστώ.

Γιωργάκος

Όμορφο Νιάτο
Καλησπέρα Ειρήνη,
Ρίξε μια ματιά σε αυτή και σε αυτή την αγγελία. Η τιμή και στις 2 είναι πολύ χαμηλότερη από το ποσό που ζητάς (70 ευρώ στη μια και 80 στην άλλη) και πάλι το βιβλίο δεν έχει πωληθεί. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά εκτιμώ ότι δύσκολα θα βρεθεί αγοραστής που να προσφέρει τόσα χρήματα.
Καλή συνέχεια

Νικοςμιχ

Όμορφο Νιάτο
Ειρηνη κλεισε την αγγελια, σου βρηκα απο αλλου, εδω δε γινεται τπτ ουτως η αλλως, εχουν πεσει ολοι πανω σου, ως κ αγγελιες μεσα σε αγγελιες ειδαμε

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Νικομιχ, εάν όντως το βρήκες αλλού, σημαίνει πως το βρήκες καλύτερα/φθηνότερα, και άρα δικαίως οι όποιες επισημάνσεις.

Κάποιος κακεντρεχής, μάλιστα, θα έλεγε πως μπήκες και για "δόλωμα". Να προστρέξει κάποιος να "προλάβει" να πάρει το βιβλίο, με τα 180 € (!), μην "του το φάνε".

Ειδικά αυτό το
Ειρηνη κλεισε την αγγελια, [...] εδω δε γινεται τπτ ουτως η αλλως
μοιάζει σαν να παρακολουθείς την αγγελία, και πως είχες μια προσδοκία για το πώς θα πάνε τα πράγματα εδώ πέρα.

Από εκεί και πέρα, εδώ είμαστε φόρουμ και ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφέρει άποψη. Είναι μάλιστα θεμιτό να βλέπουμε τις τιμές στην αγορά και να συγκρίνουμε, ώστε να υπάρχει αίσθηση σε μέλη και αγοραστές, πού βρίσκεται το βιβλίο.

Η προσωπική μου άποψη είναι πως, όχι απλά τα απίστευτα 180 €, αλλά και τα 70 €, που ζητάνε εκεί που μας υποδεικνύει ο Γιωργάκος, είναι πολλά. Από εκεί και πέρα, ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει.

:)

Νικοςμιχ

Όμορφο Νιάτο
Mε την Ειρηνη ειμαστε ζευγαρι κ δε κανω κανενα phishing, αν ενδιαφεροταν καποιος θα ειχε στειλει πμ αλλα το ποστ απο χτες βαλλεται απο παντου οποτε κανενας δε προλαβε να δειξει το παραμικρο ενδιαφερον. Οταν λεω την Ειρηνη να κλεισει το ποστ δειχνω τη δυσφορια μου σε ολο αυτο που δημιουργηθηκε, ακομα κ αγγελιες μεσα σε αγγελιες. Απο εκει κ περα πιστεψε οτι θες, το βιβλιο ειναι της Ειρηνης κ θελω να κανει μια καλη πωληση οποτε βρηκα ενα ενδιαφερομενο. Σε ελευθερη αγορα ζουμε κ ο καθενας κοιταζει το συμφερον του. Αλλα κ εσυ ακομα κ αν σου ειπε η Ειρηνη να καθαρισεις το ποστ το αφησες στη τυχη του, πραγμα που αφηνει αιχμες κ προς εσενα για το κατα ποσο ηθελες αυτη η αγγελια να υπαρξει. Αυτα απο μενα κ καλη συνεχεια

Κόρτο Μαλτέζε

Μεγάλος Βεζίρης της Βαγδάτης
Προσωπικό λέσχης
Για να καταλάβετε λίγα πράγματα.

1. Είμαστε φόρουμ φίλων του βιβλίου, όχι αγγελιών. Επιπλέον είμαστε φίλοι των βιβλίων και διαβάζουμε άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο αλλά δεν είμαστε ηλίθιοι.
2. Λόγω του ότι είμαστε ουσιαστικά ένα μέσο κοινωνικής δικτύωσης ατόμων με βιβλιοφιλικό ενδιαφέρον αφενός αναπτύσσουμε φιλικές σχέσεις μεταξύ μας αφετέρου ανταλλάσσουμε πληροφορίες.
3. Αν λοιπόν κάποιος πει ότι το βιβλίο δεν βρίσκεται φτηνότερα από 180 ευρά, είναι λογικό και θεμιτό αυτοί που μπορούν να το βρουν φτηνότερα να το επισημάνουν.
4. Σαν συντονιστής θεωρώ σωστότερο να προστατέψω τα συμφέροντα των μελών μας, που μας κάνουν φόρουμ και όχι του περαστικού που ήρθε να βγάλει μεροκάματο.
5. Παρόλα αυτά έσβησα τα σχόλιά μου (και δεν το εκτίμησες) όμως γιατί να σβηστούν αναρτήσεις από τα μέλη μας που απλά κάνουν εύλογα σχόλια για την τιμή που ζητάς.
6. Επιπλέον μαζί με την Ειρήνη γράφεται και ο Νίκος για να προωθήσει την αγγελία και αυτό λέγεται νόμος του εμπορίου; Και το παζάρεμα μέσα στους κανόνες του εμπορίου είναι...

Για να τελειώνουμε τα όσα γράφτηκαν και επισημάνθηκαν στην αγγελία σας ήταν λογικά, θεμιτά και με σεβασμό και προς εσάς και προς τους κανόνες του εμπορίου.

Νικοςμιχ

Όμορφο Νιάτο
Καλησπερα. Και για να μαθενεται εσεις οι ειδικοι που τα ψαχνεται ολα κ τα ξερεται, το βιβλιο πουληθηκε πριν μια εβδομαδα για 120 ευρο. Ευχαριστω παρα πολυ για την συνεισφορα σας στο να μην το αγορασει κανενας απο εδω. Τωρα σβηστε την αγγελια.

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Καταρχήν η αγγελία ήταν για 180 € κι όχι για 120 € το οποίο είναι 1/3 κάτω.

Έπειτα, ακόμα κι αν βρέθηκε κάποιος να δώσει πράγματι ένα τέτοιο ποσό γι' αυτό το βιβλίο, αυτό δεν ακυρώνει τίποτα από τον πρότερη επιχειρηματολογία.

Τέλος, αγγελίες, και γενικότερα νήματα, δεν σβήνονται. Κι όλη αυτή εδώ η κουβέντα έχει την αξία της για κόσμο που θα πέσει πάνω της και θα την διαβάσει.

:ναι:

Νικοςμιχ

Όμορφο Νιάτο
Μπορει να μην ειναι 180ε αλλα εσυ θεωρουσες υπερβολη ακομα κ τα 70ε κ ο αλλος φιλος ακομα κ τα 50 για εκδοση του 1997 που ειχε αγοραστει για 3200 δραχμες!!. Την επομενη φορα λοιπον να βλεπεται ποση αξια εχει για καποιον κατι που θεωρειται ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ κ δε βρισκεται πλεον παρα σε ελαχιστα αντιτυπα αντι να το σαμποταρεται. Αν η αγγελια εμενε εδω που εχει πιο πολλους φιλους του βιβλιου πιστευω οτι θα επιανε κ τα 180 αλλα δε με πειραζει. Χαλαλι σας. Καλη συνεχεια

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
χαλάλι μας τί ακριβώς; Τί είναι αυτό που μας χαλαλίζεις; :χμ:

Επίσης, γιατί σου είναι δύσκολο να δεχτείς πως δεν έχουμε κάποιο ενδιαφέρον για το δικό σου προσωπικό συμφέρον να βγάλεις χρήματα; :χμ:

Νικοςμιχ

Όμορφο Νιάτο
Τα λεφτα που εβγαλα δε τα εκλεψα, Εδωσα ενα βιβλιο αξιας που καθοριζεται απο τους νομους της αγορας κ ελαβα τα αναλογα χρηματα. Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι πανω απο 30 ευρω δε πρεπει να πληρωνεται καποιος για ενα βιβλιο δικο σου προβλημα, απλα καταστρεφεις τις αγγελιες καποιων εδω μεσα. Αυτα κ αντιο

Καστάλια

Κοινωνός
Με κάθε συμπάθιο (ή για την ακρίβεια, χωρίς), αφού δε γουστάρεις το φόρουμ (ούτε και εμείς σε γουστάρουμε ιδιαίτερα, εδώ που τα λέμε), τι ήρθες να παριστάνεις εδώ, τον βιβλιόφιλο; Με πόνεσε το κεφάλι από την ορθογραφία σου, ή την έλλειψη αυτής, και παρότι εκτίμησα τη φρέσκια νότα παραλόγου, σίγουρα εκφράζω τη γνώμη πολλών αν σου πω ότι και να μην ξανάρθεις, δε θα μας λείψεις. Είμαστε φόρουμ για να συζητάμε για βιβλία, όχι πλατφόρμα για να βοηθάμε καραγκιόζηδες "να βγάζουν λεφτά". Ασιχτίρ πια με τον κάθε ανόητο που εμ μολύνει τον χώρο μας, εμ έχει το θράσος να μας τι λέει και από πάνω.

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Του δίνεις χώρο να βάλει αγγελία, στην λέει κι από πάνω. :χαχα:

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.