Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Λίλιθ

Κοινωνός
Άρχισα σήμερα 'Τα παιδιά της Νιόβης' του Τάσου Αθανασιάδη. Είχα αγοράσει τα βιβλία όταν έδειχνε τη σειρά η ΕΡΤ και δεν έκανα όρεξη να τα διαβάσω αφού την είχα παρακολουθήσει. Πάντως τώρα που τα διαβάζω στο μυαλό μου ο Σαρρής ειναι ο Βαλτινός και η Σαρρίνα η Τζομπανάκη.

Βιστέρια

Κοινωνός
Τους τελευταίους μήνες είχα πέσει με τα μούτρα στα διηγήματα του κ. Νόλλα, αξίζουν!
Στα χέρια μου έπεσε και ο γραφικός χαρακτήρας του κ. Παναγιωτόπουλου. Δυστυχώς δεν κατάφερα να τον τελειώσω, μου φάνηκαν αδύναμα τα διηγήματα... :ωιμέ:
Σήμερα άρχισα τις οχιές του Μωριάκ.

Σωτηρία

Κοινωνός
Τελείωσα πρόσφατα το "Σφαγείο Νο 5" του Βονεγκατ και πραγματικά δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο... Η υπόθεση εξελίχθηκε πολύ διαφορετικά από ότι περίμενα... Στα πολύ συν του ήταν ότι μου θύμισε πολύ το "Η ιστορία της ζωής σου" του Ted Chiang που υπερ-λατρεύω!!

Συνεχίζω τώρα με το "Κανονικοί άνθρωποι" της Σάλι Ρουνι για τη λέσχη στην οποία συμμετέχω.

Λένκοβιτς

Κοινωνός
Τελείωσα το "Μάρκος ο Μηδενιστής". Πολύ κακό για το τίποτα. 'Ερωτες, πολύ μπλα μπλα, τους την έπεσε και ο Μάρκος, έκανε έναν χαμούλη και ησυχάσανε κι αυτοί. 'Αντε πια.

'Επιασα τώρα να διαβάζω το "Τσαϊκόβσκυ: Η ιστορία μιας μοναχικής ζωής, και από τον πρόλογο κατάλαβα ότι έχει πολύ ζουμί η υπόθεση. Οπότε, μάλλον καλά θα περάσω.

ΚρίτωνΓ

Κοινωνός
Τελείωσα το "Μάρκος ο Μηδενιστής". Πολύ κακό για το τίποτα. 'Ερωτες, πολύ μπλα μπλα, τους την έπεσε και ο Μάρκος, έκανε έναν χαμούλη και ησυχάσανε κι αυτοί. 'Αντε πια.
Μαρκάν η πιο σύντομη & περιεκτική περιγραφή / σύνοψη βιβλίου. Μπράβο σου @Λένκοβιτς :αγαπώ::αγαπώ::αγαπώ: