Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Προσωπικό λέσχης
Πεταλούδα σαφώς και ναι. Εσύ, η @Σαώρη και η @Στιλλ ιλλ που με περνάει για τον Βόγλη.
Χαχαχαχα! Έκανα εγώ κάτι πάλι;;; :φιρουλί:

Και για να είμαστε εντός θέματος έχω πιάσει και διαβάζω λίγο λίγο την Περσινή αρραβωνιαστικιά της Ζυράννα Ζατέλη, σκεπτόμενη πως πρέπει να κάνω καμιά βιβλιοπαρουσίαση σε ένα άλλο αγαπημένο μου βιβλίο, για να μην νιώθουν μόνες οι παρουσιάσεις σου Νιλς. :ρ

Τσίου

Μύστης
(Βαγγυυυ! :μουάχαχα:)

Με πΙνίγει η αδικία!

Διαβάζω τον τρόφιμο του Φιτσεκ, που όλοι έχουν καταθαψει, αλλά το ίδιο έκαναν και στα προηγούμενα, οπότε δεν πτοούμαι. Θριλερ από γερμανικό αρρωστάκι, πόσο χάλια να είναι;

Τσίου

Μύστης
Πάει και ο τρόφιμος του Φίτσεεεκ. Ήταν όβερ δε τοπ; Ήταν (όπως πάντα, δεν έχει αλλάξει κάτι). Κατάφερε να με κρατήσει σε αγωνία; Τα κατάφερε, ούτε εδώ έκπληξη. Και να με συγκινήσει κατάφερε με τον Πάτρικ/Τιλ. Αρα; Άρα θα πάρει 5 αστέρια.

Τωρα διαβάζω στα αγγλικά το Ο δολοφόνος μέσα μου του Τζιμ Τόμσον.

Νιλς

Κοινωνός
Παιδιά έχει διαβάσει κανείς τη σειρά "Wheel of Time" του Robert Jordan?
(Ναι @Βάγγυ ξέρω ότι θα μου πεις ότι τα τρία τελευταία τα έγραψε ο Σαντερσον)
Απλά έχουν τρομερές κριτικές και λέω να ψαχτω. Είναι και 14 βιβλια από ότι βλέπω (κάποια εκ των οποίων είναι διτομα)...

Βάγγυ

Κοινωνός
Δε θα μου παίρνεις την μπουκιά από το στόμα Νιλς, άσε να τα λέω εγώ. :χαχα: Αλλά κι εγώ δεν έχω φιλοτιμηθεί ακόμη να τα ξεκινήσω. Στα ελληνικά τα έχει σπάσει ο Φανταστικός κόσμος σε 2 (πράγμα το οποίο συνηθίζει δυστυχώς), στα αγγλικά όμως δεν είναι σε έναν τόμο το καθένα; :χμ:

Νιλς

Κοινωνός
Σκεψου 14 βιβλια Χ 2 τόμοι. Το θέμα είναι ότι ο φανταστικός κόσμος έχει βγάλει 11 από τα βιβλία, από ότι βλέπω..

Βάγγυ

Κοινωνός
Μωρέ το σκέφτομαι γι' αυτό δεν το κάνω. :ρ Μια και μια στα αγγλικά. :ναι: Γιατί δεν τα έχουν και φθηνά, 20 ευρώ ο τόμος κάνει. Το φθινόπωρο (Νοέμβριο) θα βγάλουν και το 12ο.

ξεκίνα τους ομιχλογέννητους, που είναι τελειωμένο. :χαχα:

Νιλς

Κοινωνός
Το φθινόπωρο (Νοέμβριο) θα βγάλουν και το 12ο.
Αυτό πώς το ξέρεις;
Ομιχλογεννητους πήρα το πρώτο (δίτομο) βιβλίο. Δώρο από τη γυναίκα που της τα είχα κάνει τοοοοσα (είπαμε #mirlaworks).
Τελειώνω Θεμέλιο και ξεκινάω.

Βάγγυ

Κοινωνός
Αμφιταλαντεύομαι για αντίδραση χαχα ή καρδούλες, αλλά κέρδισαν οι καρδούλες από τα μάτια! :αγαπώ:
Αυτό πώς το ξέρεις;
Από τη σελίδα τους. Το ότι δεν τα έχω διαβάσει, δε σημαίνει ότι δεν τα παρακολουθώ. :ρ