Οι βιβλιοθήκες μας

Αμοντι, εσένα απ όλη την βιβλιοθήκη ο Ντοστό σου έκανε εντύπωση? ;) Έπρεπε να περιμένεις κάτι τέτοιο, ο Ραστι έχει την τάση να κάνει τρελούς συνδιασμούς :χαχαχα:

Last edited:

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
συμφωνώ με τον Αμοντιλιάδο, και για μένα το χάιλαϊτ είναι τα εικονίσματα Ντοστογιέφσκη - Παναγία, αριστερά - δεξιά!

:))))

Ευχαριστω ξανα δεν περιμενα να σας αρεσει τοσο οι βιβλιοθηκες μου.Τωρα για τον Θοδωρα μου αρεσει τοσο ωστε τον εβαλα σε καδρο τι να πω.Εξ'αλλου εχω κι αλλα προσωπα οπως τον Στοκα τον Ντενιρο τον Αινσταιν κλπ κλπ..Τωρα το εικονισμα ετυχε να ειναι μικρο Μοντι τι να κανω :χαχαχα:

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Άλλες πιο γεμάτες, άλλες κάπως άδειες ακόμα, άλλες τακτοποιημένες κι άλλες άνω-κάτω, όλες είναι όμορφες γιατί είναι οι δικές μας πολυαγαπημένες.
:)

Για να δοκιμάσω κι εγώ.. Αυτά είναι τα έξι φύλλα που έχω στο γραφείο μου.. Τα σχεδίασα εγώ και το σχέδιο είναι απλό ώστε να διευκολυνθεί ο φίλος που μου τα έκανε. Το ξύλο είναι δρυς. Δεν τα χωράει η κάμερα κι έτσι τα παραθέτω αποσπασμένα παρακάτω. Οι σειρές βρίσκονται σε άλλη βιβλιοθήκη.
:)

στον ένα τοίχο βρίσκονται, λοιπόν, αυτά:

και στον άλλο, αυτά:

:ναι:

Last edited:

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
σ' ευχαριστώ, Λορένα..

κι επειδή βλέπω τώρα στο ένα ράφι κάτι που μοιάζει με σταυρό (και δεν θέλω να παρεξηγηθώ για χριστιανός :ρ ) νά τί είναι πραγματικά. Είναι κάτι που έφτιαξα από φλούδα πεύκου, τα μάτια είναι ελαφρόπετρα κι η μύτη πόδι αστακού από μια αστακομακαρονόδα.

Πω πω, πολλά βιβλία!!! Αν και δεν περίμενα κάτι λιγότερο :)

Τελικά τίποτα δεν πάει χαμένο, ακόμα και ο καημένος ο αστακούλης κάπου φάνηκε χρήσιμος :χαχαχα:

Last edited:
Φάρε, πώς φαίνεται ότι είναι δικό σου το σχέδιο... Το ύψος των ραφιών πάει ανάλογα με το μέγεθος των αντικειμένων πάνω τους! :))))

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Πολλά βιβλία. Εγώ τον σταυρό ούτε που τον πρόσεξα, αλλά πρόσεξα τη μάσκα από τη συναυλία του Waters:πάνω:
Ναι, ήμουν διάζωμα και μάσκες έπαιρνε μόνο η αρένα, αλλά τελικά κατάφερα να πάρω το... ρέλικ μου. :γιούπι:

Φάρε, πώς φαίνεται ότι είναι δικό σου το σχέδιο... Το ύψος των ραφιών πάει ανάλογα με το μέγεθος των αντικειμένων πάνω τους! :))))
Και πολύ σωστά το παρατήρησες! χεχε...

Εκτος του οτι ειναι τακτοποιημενα ολα (αμα βλεπω βιβλιοθηκη με τα βιβλια χυμα θελω να παω να την τακτοποιησω :μαναι::)))) ) με τα βιβλια του κινγκ που βλεπω μαζεμενα, εχω παρει το υφος γλυκατζη που κανει αυστηρη διαιτα και ειναι εξω απο βιτρινα ζαχαροπλαστειου:ααργκ::χαχαχα:

Last edited by a moderator:
κι επειδή βλέπω τώρα στο ένα ράφι κάτι που μοιάζει με σταυρό (και δεν θέλω να παρεξηγηθώ για χριστιανός :ρ ) νά τί είναι πραγματικά. Είναι κάτι που έφτιαξα από φλούδα πεύκου, τα μάτια είναι ελαφρόπετρα κι η μύτη πόδι αστακού από μια αστακομακαρονόδα.

...Μμμμ δεκτή η δικαιολογία σου ;) εξάλλου δεν φαίνεσαι για χριστιανός :χαχαχα::χαχαχα:

Τι τελειο θεμα ειναι αυτο;;;; :γιούπι:
Και πόσο διαφορετικοί είμαστε μεταξύ μας! άλλοι με τακτοποιημενα -οσο δεν παίρνει- βιβλία κι αλλοι με στιβαγμένα άναρχα στα ραφια! τελειαααα...:)))
Πάω να βρω κι εγω φωτογραφια απο τη δικη μου βιβλιοθηκη να παραθεσω :)

Επειδή δεν έχω βιβλιοθήκη(αλλά σκέφτομαι να πάρω σύντομα)σας αποθέτω την δικιά μου γονίτσα από βιβλία η οποία απαρτίζεται από 2 ράφια και ένα γραφείο με μερικά βουνά από βιβλία:))) Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πάρα πολύ γιατί όταν κάθομαι νιώθω μια ζεστασιά.Αν τώρα είναι άσχετο με το θέμα μην διστάσετε να μου το σβήσετε.:χαχαχα:View attachment 97