Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Μου φαίνεται ακατανόητο το ότι ακόμη κόσμος πάει στο “Between two Firms” του Γαλιφιανάκη. Υποθέτω πως από πίσω είναι μια πολύ δυνατή παραγωγή, η οποία έχει επιρροή, διότι αλλιώς πώς και γιατί να πάει κανείς εκεί. Και δεν μιλάω για τον Ομπάμα, ο οποίος έπαιζε άλλη κλάση, ως πρόεδρος των ΗΠΑ, αλλά για τους λοιπούς.

Ο μέθοδός του είναι βέβαια να προσβάλει, με έναν αρκετά ανόητο τρόπο, δίχως κάποια επιφύλαξη ή δισταγμό, και προφανώς αυτό πουλάει. Η χειρότερη συνάντηση από όλες μάλλον αυτή με τον Paul Rudd, ο οποίος έδειξε να προσπαθεί να συμμετάσχει καλόβουλα, μέχρι που σηκώθηκε κι έφυγε στα μισά. Αυτός που τον αντιμετώπισε καλύτερα από όλους, και με πραγματική αξιοπρέπεια, ο έμπειρος, ώριμος David Letterman.

Ο ίδιος ο Γαλιφιανάκης, μια απογοήτευση και μισή, βέβαια. Είναι δεν είναι αυτό το παιχνίδι του. Πραγματικά, απορώ.

(Δεν ξέρω αν είναι άλλος εδώ της αμερικανικής τηλεόρασης, που να μπορεί να με νιώσει :)))) )

Τσίου

Μύστης
Μα γι' αυτό το λόγο πάνε οι καλεσμένοι, επειδή πέφτει roasting. Ο Πολ Ραντ συγκεκριμένα, "έπαιξε" καλύτερα από όλους. Μου αρέσει ο Γαλιφιανάκης, ειδικά στο between two ferns, πέρα από το σταντ απ του, μόνο το (τα) hangover αρνούμαι να δω.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Ήξερα πως από εσένα θα ερχόταν η απάντηση. :ρ

Δηλ. μου λες πως οι συνεντεύξεις είναι παντελώς στημένες; Ήτανε στημένος ο Paul Rudd; Την μαστίχα του Μπραντ Πιτ, μπορώ να την δεχτώ σαν στημένη (δηλ. μπορώ να δεχτώ μέχρι και πως κάναν και πολλές λήψεις για να την πετύχουν να σταθεί στο μάτι του Γαλιφιανάκη) αλλά ο Letterman φαινόταν πολύ αληθινός και είναι σε μια ηλικία και μια κλάση πια που δεν νομίζω πως θα έπαιζε στημένη μπάλα.

Αυτός ο άνθρωπος γέρασε πραγματικά όπως γερνά το παλιό καλό ουίσκι.

Τσίου

Μύστης
(Δεν έχω δει ακόμη αυτό με τον Λέτερμαν. Θα το κάνω σε λίγο)
Δεν είναι παντελώς στημένες, αλλά ξέρουν ότι ο παρουσιαστής είναι περσόνα του Γαλιφιανάκη. Αν δεν ξέρουν από την αρχή τις ερωτήσεις, γνωρίζουν πάνω-κάτω τι τους περιμένει. Ο λόγος που πάνε όσοι πάνε είναι επειδή είναι φτασμένοι άνθρωποι, όποτε με το "roasting" της περσόνας παίρνουν πόντους. Ακόμη και η ενόχληση του καλεσμένου π.χ "Are we done?" είναι μέσα στο "παιχνίδι". Με τον Πολ Ραντ και τον Στηβ Καρελ γέλασα πολύ.
Στο Between two ferns: The movie, γίνονται πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.
(Κάτι αντίστοιχο πήγε να κάνει δικός μας γιουτούμπερ, αλλά δεν είχε επιτυχία).
Εδιτ:
Έχει και μπλουπερς!

Last edited:

Τσίου

Μύστης
Ο Τζίμη(ς) Κίμελ βρίσκεται κι αυτός στην κατηγορία: μεγάλες αγάπες, και αυτόν θα προτείνω. Τσεκάρισε και Κόναν Ο Μπράιεν, μήπως σου αρέσει.
Σχετικοάσχετο τα σκετσάκια του Τζίμη have me in stitches.
π.χ

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Ο Τζίμη(ς) Κίμελ βρίσκεται κι αυτός στην κατηγορία: μεγάλες αγάπες, και αυτόν θα προτείνω. Τσεκάρισε και Κόναν Ο Μπράιεν, μήπως σου αρέσει.
Το ότι υπονόησες πως μπορεί να μην γνωρίζω όλη την πορεία του το Κόναν, του Τζέι Λένο, του Λέττερμαν κτλ., διαχρονικά, δεν ξέρω αν μπορώ να στο συγχωρήσω.
:ρ

ΚρίτωνΓ

Κοινωνός
Να και ο αγαπημένος μου Χόπκινς στα νιάτα του το 1970. Γιατί όμως δεν τον θυμάμαι έτσι σε καμία ταινία του; Αν θυμάστε κάποια πείτε μου.
@Λένκοβιτς δεν τον θυμάσαι γιατί δεν είχε γυρίσει ταινία τότε! (Είχε δύο σειρές του BBC το War & Peace (1972-73) & Play for Today (1974)). Ήταν κυρίως θεατρικός ηθοποιός. Οπότε εκτός και αν ήσουν θεατρόφιλη στο Λονδίνο το 70, θα ήταν μάλλον απίθανο να τον είχες δει.
Ψέματα. Τώρα που το έψαξα βρήκα δύο ταινίες που είχε παίξει:

Last edited:

Τσίου

Μύστης
@Φαροφύλακας, sorry, bro, δεν ήξερα :αγκαλιά:
@Καστάλια, κι εμένα μου έφτιαξε το κέφι.
Κράτα καβάτζα αυτό, μπας και κάνει το τρικ.

Μια που είπατε για τον Χόπκινς, ένα βράδυ χάζευα μια ταινία στο κανάλι Attica (:ζντόινγκ:), και ένας ηθοποιός κάτι μου θύμιζε. Τελικά ήταν ο Ντε Νίρο μικρός. Αλλά πολύ μικρός. Τώρα πάω με pogo stick από τη μία σκέψη στην άλλη. Είχα πάθει σοκ με τον Γιάννη Φύριο. Τον έβλεπα σε παλιές ταινίες, και τον είχα για ηλικιωμένο, μέχρι που τον είδα σε σίριαλ.

Αντίβαρο

Κοινωνός
Μιλούσα με φίλη που δεν πίνει, και μου έλεγε μόλις ανοίξει το τάδε μπαρ, θα περιμένω απ' έξω για κοκτέιλ. Της λέω μαζί θα πάμε, εσύ κοκτέιλ, εγώ λικέρ. Ωραία, μου λέει, αν κάνουν έτσι η "δεν πίνω και η "δεν βγαίνω" (=εγώ), φαντάσου τι έχουν πάθει όσοι έπιναν και δεν είναι μονόχνωτοι.
Εγώ θα σου πω. Προχθές μιλούσα με φίλο. Του λέω "μόλις ανοίξουν τα μπουζούκια, θα πάω. Θέλω να ακούσω Τούλα Καλαϊτζίδου στο Παρασκήνιο" (Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική).
"Θέλω να πετάξω γαρουφαλλα".
Ξαφνικά σιωπή στην άλλη γραμμή.
Του κάνω μια "με ακούς τι ΣΕ λέω;"
"Ναι. Απλά ξανά πές το να σε ηχογραφήσω"

Αυτό το διάστημα κάνω προσομοίωση με Λε.Πα και Τάσο Μπουγά.
Αλλά το σουξέ που θα φορεθεί φέτος το καλοκαίρι είναι αυτό.
Τσουβέλας αγαπημένος.
@Χρυσένια που'σαι; Εσύ που το χεις στο τραγούδι πάρε ιδέες από Τσουβέλα.

ΥΓ: καμία σχέση με μπουζούκια, εγώ. Πόσο μάλλον με νυχτερινή ζωή... έτη φωτός μακριά.

Χρυσένια

Αρχαιολόγος του Φόρουμ
Έφτιαξα κουλουράκια, τσουρέκια και έβαψα και αυγά. Σκέφτομαι να ανοίξω φύλλο να φτιάξω μια σπανακόπιτα καθώς και ένα μωσαϊκό με καραμελωμένα φουντούκια.
Δεν ξέρω, αν πρέπει να χαρώ με την τροπή των πραγμάτων. Έχω γίνει η γιαγιά μου!!:ζντόινγκ::))))

Τσίου

Μύστης
@Αντίβαρο αλλοι άνθρωποι θα βγούμε από την καραντίνα! :))))
(Λιώνω με Τσουβελα :αγαπώ:)

Και τώρα κάτι επιστημονικό. Μόλις με ενημέρωσαν ότι υπάρχει support group για όσους είχαν ταίρι Αιγόκερω. Εντάξει, είπαμε είμαστε λίγο αυστηροί. Και λίγο επικριτικοί. Και λίγο τραμπουκοι. Και λίγο ψυχροί. Αλλά θα ήθελα να συγκεντρωθείτε μερικοί (χιλιάδες), αντε γιατί...Αντε! :γρμβ::))))

Καστάλια

Κοινωνός
Έφτιαξα κουλουράκια, τσουρέκια και έβαψα και αυγά. Σκέφτομαι να ανοίξω φύλλο να φτιάξω μια σπανακόπιτα καθώς και ένα μωσαϊκό με καραμελωμένα φουντούκια.
Δεν ξέρω, αν πρέπει να χαρώ με την τροπή των πραγμάτων. Έχω γίνει η γιαγιά μου!!:ζντόινγκ::))))
Έχω μια έντονη υποψία ότι οι οικείοι σου έχουν καταχαρεί με την τροπή των πραγμάτων και ενδόμυχα εύχονται το λοκνταουν να κρατήσει για πάντα. Εκτός κι αν έχουν θέμα με τα κιλά. Τότε θα σε μισούν λιγάκι...