Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Ο @Αντέρωτας ειναι κινητή ποπ εγκυκλοπαιδεια :))))
Και τωρα με την καραντινα ειμαι και ακινητη, οπως αυτες στη βιβλιοθηκη

@Τσίου μη μου πεις οτι διαβασες την αναρτηση μου και σκαλωσες στο "cartoon violence" και το γκουγκλαρες. Που να δεις και το cartoon physics.

Last edited:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Ειναι πρωτη φορα που περναει ο Γεναρης και δεν εχω ακουσει ουτε μια φορα "το κοπιτιπιτα" που θεσμοθετησε εκεινος ο Λιβανεζος τηλεπωλητής 10+ χρονια πριν

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Δεν στεναχωριέμαι για το λεκτικό, αλλά για αυτό που εκφράζει.. όταν το διάβασα συνειδητοποίησα ότι φέτος ως λέσχη δεν θα κόψουμε πίτα..

Μην βάλεις τώρα εσύ φατσούλα θλίψης :ρ

Τσίου

Μύστης
:( εγώ μπορώ να συνεχίσω να το λέω κοπητηπίτα; Ε, φανταστικέ Αντέρωτα;

Τις προάλλες, εκεί που έκοβα βόλτες, βλέπω "Εργαστήριο φωτογραφίας πορσελάνης" Ααα! είπα μέσα μου, ενδιαφέρον ακούγεται. Ας το ψάξω, γιατί μου αρέσει πάρα πολύ να ασχολούμαι μανιωδώς με κάτι που σε ένα χρόνο, το περισσότερο, θα παρατήσω γιατί θα το έχω κατακτήσει, και στο τέλος δεν θα μπορώ ούτε να το αναφέρω, παιδιά ξέρετε; Ασχολήθηκα και με αυτό, αλλά στο τέλος το εγκατέλειψα, διότι ντρέπομαι. (Έχουμε στιγματιστεί οι quitters.)
Το σημειώνω στο κινητό για να μη το ξεχάσω, και μόλις έψαξα τι είναι αυτό. Φωτογραφίες που μπαίνουν σε μνήματα (είναι και για κούπες, αλλά αν θες να αγοράσεις την μονοκατοικία που είδες στην Σάμο, με φωτογραφίες για μνήματα θα ασχοληθείς).
Μάλιστα.
🤔 Μήπως να το πάρω για σημάδι και να ασχοληθώ με μακάβριο επάγγελμα; Θα χαρούν και όσοι με φωνάζουν Μορτίσια.
Μπούκουρας, όμως, μόνο ένας :προσκυνώ: , δεν θα μπορέσω να τον φτάσω.

Τσίου

Μύστης
Τρελαίνομαι με αυτές τις φωνούλες των συνεργατών του Ράδιο Αρβύλα. Επίσης πόσο φίλη μου η κοπελιά, πόσο φίλη μου και η Δημητρούλα σε άλλο ρόλο.
@Πεταλούδα, μη δεις το βίντεο αν διαβάζεις το έγκλημα και τιμωρία.
Ο ορισμός του δε ποιντ. Θέλω Λίλη Γκατζόλα στο goodreads.

@Τουραντό, φέρνω εδώ την συζήτηση.
@ΤσίουΤο weird part όμως ήταν ότι ενώ η υπόλοιπη οικογένεια έβλεπε ένα πρόγραμμα στην μια τηλεόραση, εγώ στην δεύτερη έβλεπα την ασπρόμαυρη σειρά του Χίτσκοκ, Την ζώνη του Λυκόφωτος και λίγο μεγαλύτερη δεν έχανα ποτέ το μυστήριο της Παρασκευής!!:μόκο::))))
Εννοείται βέβαια το οξύμωρο, το ότι στηνόμουν κάθε μέρα στις 5 για να δω Κάντυ- Κάντυ!!:γιούπι:
Αυτό! Αυτό ακριβώς. Γυμνάσιο πήγαινα έκανα όταν απομαγνητοφώνηση (βασικά έγραφα τους υπότιτλους σε τετράδιο) μιας κασέτας για κανίβαλους, και στο σχολείο μου έκανε παράπονα η Α. να μην την φωνάζω όταν φλερτάρει με τον--δεν θυμάμαι ποιον--για να παιξουμε κουτσό, διότι την έκανα ρεζίλι με την ανωριμότητά μου. Παιδικό τραύμα. Ακόμη της το κοπανάω. Αλλά ναι. Αυτό. Θρίλερ και κάντυ-κάντυ. Άλμπερτ Φις και κουτσό.

(Εγώ δυστυχώς έμαθα ανάγνωση αργά σε σχέση με τα άλλα παιδιά. Και επειδή έμαθα με μεγάλο κόπο, θυμάμαι το αίσθημα όταν έβαλα συλλαβές στην σειρά, και κατάφερα να διαβάσω την πρώτη πρόταση από ένα βοηθητικό γλώσσας της πρώτης δημοτικού. Σα να είχα κατακτήσει τον πλανήτη :))))).

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
@Πεταλούδα, μη δεις το βίντεο αν διαβάζεις το έγκλημα και τιμωρία.

Πωω, τι μου κάνεις, με το ρυθμό που το διαβάζω θα πρέπει να περάσει κάνα δίμηνο. :γρμβ:

Όχι, προτιμώ να βάλω μια υπενθύμιση :))))