Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Όνειρο με τον Φαροφυλακα έχω δει (ήμουν στο gang του, έκλεβα αυτοκίνητα για χάρη του).
Πωωωω, τι τέλειο! Θυμασαι λεπτομέρειες;

Λευκή Σελίδα

Κοινωνός
Ε πρέπει να προσέχουμε @Λευκή Σελίδα
Μην τρώμε αηδιες.
Νιλσάκο μου ξέχασα να σου αναφέρω το ακριβές εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Πρέπει να τρώς μέρα παρά μέρα. Μπορείς όμως να προσθέσεις στο μενού πρωινό, μέχρι δύο φρούτα και επιδόρπιο και στις κενές μέρες όσο νερό θέλεις. :)

(Μην εμπιστεύεσαι άνθρωπο που σου προτείνει σκληροπυρηνική διατροφή και παράλληλα τρώει πάνω από μισό κιλό παγωτό στην καθισιά του)

Last edited:

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Αγαπητή μου @Πεταλούδα

Με τον ορατό κίνδυνο να με πετάξετε έξω από τη λέσχη:
Το σουβλάκι μου : Πίτα αλάδωτη, γύρο χοιρινό, πατάτα και φέτα
Η πίτσα μου : αφράτη ζύμη, λευκή σάλτσα (δεν τρώω κέτσαπ), ζαμπόν τυρί, μπέικον, πατάτα, αυγό, φέτα.
Ο καφές μου : φρέντο καπουτσίνο γλυκός με ζαχαρίνη, εβαπορέ και κανέλα.
Χάρηκα που σας γνώρισα.
Δεν μαγειρεύουμε εδώ μέσα @Νιλς, (το φαντάζεσαι; :τρέλα:), οπότε την έχουμε γλυτώσει όλοι μας, λίγο πολύ! :χαχα:

Πάντως το σουβλάκι, δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα το φάω με λιγότερα πράγματα από ότι του βάζουν συνήθως, συν extra καυτερό. :ρ

Τσίου

Μύστης
εγώ μπορώ να βάλω σκηνικά από παράξενα τοπία και κτίρια και καμιά σουρεάλ κατάσταση. Άμα τα βάλουμε κάτω, τι λες, ψήνεσαι να γράψουμε κάτι ή να γυρίσουμε κάνα ταινιάκι; Όλο και κάτι θα βγει :ρ
Τι έγινε, Πεταλουδα; αυτές οι κεραίες σου δεν θα ησυχασουν ποτέ; όλα θα μετατραπούν σε τέχνη; :αγαπώ:
Θα το οργανώσουμε και θα γίνουμε το επίκεντρο στο platforms project. Ηθοποιό έχω (αν δεν εχεις), ζωγράφο έχω (αν θες) χορεύτρια έχω (αν θες), κονσεψουαλ αρτιστ έχω (αν θες), αλλά τις 2 τελευταίες θα πρέπει να τις περιμένουμε μέχρι τον Αύγουστο για να ρίξουμε την ιδέα, ζουν μόνιμα στο εξωτερικό.
Πέρα από την πλακα, τα όνειρα είναι καλό υλικό. Πρέπει να τα γράφουμε σε τετράδιο.

Πωωωω, τι τέλειο! Θυμασαι λεπτομέρειες;
Φαροφύλακα, το μόνο που θυμάμαι έντονα ειναι, πέρα από το άγχος που είχα, ότι τα κλεμμένα αυτοκίνητα έπρεπε να τα παρκάρω στο υπόγειο γκαράζ του υπερτελειου φουτουριστικού σου πύργου :σάλια:
Αν στο μέλλον θες να με στρατολογησεις, μη με βάλεις να οδηγήσω. Η οδήγηση είναι ένας από τους σταθερούς εφιάλτες (δεν έχω δίπλωμα)

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Τι έγινε, Πεταλουδα; αυτές οι κεραίες σου δεν θα ησυχασουν ποτέ; όλα θα μετατραπούν σε τέχνη; :αγαπώ:
Θα το οργανώσουμε και θα γίνουμε το επίκεντρο στο platforms project. Ηθοποιό έχω (αν δεν εχεις), ζωγράφο έχω (αν θες) χορεύτρια έχω (αν θες), κονσεψουαλ αρτιστ έχω (αν θες), αλλά τις 2 τελευταίες θα πρέπει να τις περιμένουμε μέχρι τον Αύγουστο για να ρίξουμε την ιδέα, ζουν μόνιμα στο εξωτερικό.
Πέρα από την πλακα, τα όνειρα είναι καλό υλικό. Πρέπει να τα γράφουμε σε τετράδιο.
Είναι λίγο ανήσυχες η αλήθεια είναι, αλλά όσο αφορά τα όνειρα επειδή έχω φτιάξει ερασιτεχνικό ταινιάκι στη διάρκεια κάποιας εκπαίδευσης, ήταν εύκολο να μου γεννηθεί η ιδέα.
Πέρα από την πλάκα, έχεις διάθεση, έχεις ανθρώπους δημιουργικούς γύρω σου, έχεις και ωραία όνειρα :αγαπώ: και αυτά γενικότερα είναι μια καλή βάση για δημιουργία, ποτέ δεν ξέρεις. Αυτό που χρειάζεται να ξέρεις είναι για ποιο λόγο κάνεις κάτι, που όσο με αφορά είναι για την δικιά μου ευχαρίστηση και για να ομορφαίνω την ζωή μου.

Και σε pm θα λάβεις οδηγίες χρήσεως για τα όνειρα :))))

Τσίου

Μύστης
όσο αφορά τα όνειρα επειδή έχω φτιάξει ερασιτεχνικό ταινιάκι στη διάρκεια κάποιας εκπαίδευσης, ήταν εύκολο να μου γεννηθεί η ιδέα.
Κάτι είχε πάρει το αυτί μου στην συνάντηση που είχαμε τότε στα Πετράλωνα, αλλά δεν πρόλαβα να ρωτήσω όσες λεπτομέριες ήθελα, άλλαξε η συζήτηση (τα κακά των "αραιά και που", δεν ξέρεις τι να πρωτοπείς).
Θέλω να δω ταινιάκι!
Πέρα από την πλάκα, έχεις διάθεση
Στο παρελθόν είχα καταπιαστεί με διάφορα, και σε κάποια τα είχα πάει αρκετά καλά (λόγω επιμονής και καλής εκμετάλλευσης ελεύθερου χρόνου, όχι "ταλέντου"). Μόλις κατακτούσα κάτι, το άφηνα. Πλέον διάθεση δεν έχω για τίποτα, κι αν τύχει ξεθυμαίνει πολύ γρήγορα.
Είχε γράψει ο Φοντάνε:
Κάθε μελλοντικό σχέδιό μου συνοδεύεται από το ερώτημα: "Προς τι αυτή η ανοησία;" Κι αυτό το ερώτημα απειλεί, γενικότερα, να κατακυριεύσει την ύπαρξή μου (und allen Plänen gegenüber begleitet mich die Frage: "Was soll der Unsinn?"--eine Frage die überhaupt ganz und gar von mir Besitz zu nehmen droht.)
Ε, εγώ το άφησα να με κυριεύσει.
έχεις ανθρώπους δημιουργικούς γύρω σου
Για την ακρίβεια είμαι περικυκλωμένη :)))). Νιώθω πολύ περήφανη για τις φίλες μου. Είναι κατηγορία "Δημήτρης Διαμαντίδης". Δεν θα σου τρίψουν στην μούρη τι έχουν καταφέρει. Παίρνουν σοβαρά μόνο αυτό που κάνουν, και όχι αυτό που είναι.
όσο με αφορά είναι για την δικιά μου ευχαρίστηση και για να ομορφαίνω την ζωή μου.
Τα είπες όλα.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μπορει να εχουμε τον Τραμπ πλανηταρχη αλλα τουλαχιστον εχουμε ωραια Πρωτη Κυρια.

Φανταστειτε να εχουμε καποτε Πρωτη Κυρια την Κιμ Καρντασιαν, γιατι πλεον παιζει και ως πιθανοτητα. :πανικός: