Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Τσίου

Μύστης
Και ξέρω πολύ καλά γιατί το ξανασκεφτηκες. Φοβήθηκες τον Νιλς σε ρόλο Βόγλη, κι εμένα έξω από το σπίτι σου να τραγουδάω αυτό :αγκαλιά:
Εντάξει, όλοι ξέρουμε οτι αν μιλούσαμε από κοντά, οι διαφωνίες δεν θα συνοδεύονταν από υψηλή πίεση, ούτε θα χαλούσαμε τις καρΥδιές μας.

@Νιλς , αν τα μύγδαλα είναι ωμά, φερτα από δω. Έχω ανοίξει Somersby και δεν έχω τι να μασουλησω εκτός από τσανάκια με σοκολάτα.

Νιλς

Κοινωνός
Υ.Γ @Νιλς ,το λάικ από εμένα θα το πάρεις όταν επιστρέψω. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα, φορτίζω μπαταρίες για να αντιμετωπίσω την γραφειοκρατία.
αχα. Κλασική περίπτωση χαριστικού λάικ λόγω μίρλας. Δεν θα είμαι αχάριστος όμως. Κάπως έτσι κατάφερα και έκανα την (μετέπειτα) γυναίκα μου να με παντρευτεί #μίρλαworks

Επίσης, τι κάνεις παιδί μου ολημερίς με τις δημόσιες υπηρεσίες και τους λογιστάδες;;

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
(ευτυχώς @Νιλς έβαλες σε παράθεση την απάντηση της Τσίου, γιατί αυτό που είχε γράψει παραπάνω με το εξώφυλλο του βιβλίου ήταν πολύ καλό για να το αφήσουμε να χαθεί στα εφήμερα μηνύματα, μεταφέρθηκε εδώ)

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Τι να σου πω Νιλς, εγώ είμαι μία φτωχή πλην τίμια Πεταλούδα που τριγυρίζω ανέμελη τις ηλιόλουστες ημέρες στην φύση και δεν γνωρίζω τι ακριβώς κάνει στην πόλη ο @Αντέρωτας με τα βύσματα

201

και τα κυκλώματα των νυχτολούλουδων

202

:ρ

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Ασε. Περα απο διαδικτυακες περσονες, επειδη γνωρισα τον Νιλς ενα τσικ παραπανω, εχω να παραδεχτω με θαυμασμο οτι η κατα σαρκα συζυξ του βαζει κατω ολες τις μις γιανγκ απο το 2011 μεχρι το 2019 (και τις αναπληρωματικες), οσα λαικς και να μου κανουν

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έχεις τον τρόπο σου με τις μις γιανγκ ;)

Νιλς

Κοινωνός
@Αντέρωτας εγώ ξέρω ένα πράγμα. Οι γυναίκες θέλουν τον άντρα που είναι προσωπικό σε Λέσχη. Τέρμα. Ρώτα τον @Κόρτο Μαλτέζε! Ούτε μέχρι το περίπτερο δεν μπορεί να πάει. Χαμός τσουνάμι οι γυναίκες.
Βγαίνω εγώ μέχρι το περίπτερο και φωνάζει μόνο η γυναίκα μου να της πάρω σοκοφρετα

Τσίου

Μύστης
αχα. Κλασική περίπτωση χαριστικού λάικ λόγω μίρλας. Δεν θα είμαι αχάριστος όμως. Κάπως έτσι κατάφερα και έκανα την (μετέπειτα) γυναίκα μου να με παντρευτεί #μίρλαworks
Κλασική περίπτωση βλάβης. Εξαντλούμαι και μόνο στη σκέψη ότι θα πρέπει να μιλήσω σε άνθρωπο. Αν αυτός ο άνθρωπος, αυτός, είναι να μου τακτοποιήσει ένα θέμα; βαράω τιλτ. Σήμερα πάλι καλά δεν φασκιώθηκα σαν μπουρίτο. Κοίταζα μόνο το ρολόι κι εμψύχωνα τον εαυτό μου.

Κανένας μουρμούρης δεν παραδέχεται ότι είναι μουρμούρης. Απλώς είσαι παιχνιδιάρης :ματιά: #τσαχπινιάworks (Μου θυμίζεις πολύ τον Τζέικ Περάλτα από το Brooklyn nine-nine :αγαπώ:)

Τώρα είδα την καινούρια ανάρτηση :μουάχαχα::μουάχαχα:σταμάτα ρεεεε, είμαι αργή!

Επίσης, τι κάνεις παιδί μου ολημερίς με τις δημόσιες υπηρεσίες και τους λογιστάδες;;
Άστο. Κι ακόμη είμαι στην αρχή...

Ξεμπέρδεψα εύκολα, αλλά εννοείται ότι προκάλεσα την δυσφορία ενός υπάλληλου. Μορφασμός και ηχητικό εφέ. Ήταν τόσο ηχηρό το ΤΣΚ που νόμιζα ότι έκανα γκάφα, και δυστυχώς η χαμηλοβλεπούσα Τσίου έκανε αεροπειρατεία στο στόμα μου. Τον ρωτάω, "Έκανα κάτι;" (η λεβέντισσα Τσίου από μέσα χτυπιόταν στα τοιχώματα.) Όχι, μου λέει, δεν έκανες κάτι. Αλλά από το πρωί δεν έχω σταματήσει να δουλεύω (μετάφραση: να βαράω σφραγίδες), όλοι σήμερα ήρθαν για τις υποθέσεις τους (μετάφραση: ήρθαν όλοι, ήρθες κι εσύ μωρή καρακάξα). Τον κοιτούσα αποσβολωμένη μέχρι να τελειώσει, με την λεβέντισσα Τσίου να με πιέζει να κάνω show ανάλογο με αυτό στον εργασιακό σύμβουλο του ΟΑΕΔ (μεγάλο σουξέ, το πήγα και επαρχία).
Δεν είμαι από αυτούς που θα πω ότι η δουλειά γραφείου είναι η πιο εύκολη. Έχω δουλέψει στο ΤΑΝ (@Νιλς :ματιά:) και την περίοδο που οι δικηγόροι ήταν στα κάγκελα, κυκλοφορούσα με νάρθηκα στο χέρι, αλλά αυτή η άγνοια, αυτή η σιγουριά ότι η ζωή σου χρωστάει. Δηλαδή... Να μην πω ότι θα έπρεπε να είμαστε ευχαριστημένοι που ξυπνάμε χωρίς πόνους, η υγεία είναι, κακώς, δεδομένη. Να μην πω ότι θα έπρεπε να είμαστε χαρούμενοι που δεν ζούμε σε χαλάσματα από βόμβες, και η περίοδος ειρήνης, δεδομένη. Να πω ότι θα έπρεπε να χορεύει τικ σο γόνατον από την χαρά του που δεν θα μείνει άνεργος ΠΟΤΕ και θα παίρνει αναρρωτικές επειδή έβγαλε παρανυχίδα; Θα το πω.
Τι να μου κάνει η γιόγκα; Τρούπερ θέλω να παίζει στα αυτιά, να φτάσω με τα πόδια στο φυλάκιο της Κακαβιάς.

Last edited:

Τσίου

Μύστης
@Τσίου
σε ευχαριστούμε για αυτό το οφθαλμολουτρο. 1:23πμ. Αν το επόμενο μήνυμά σου το δω στις 4:56, θα τρελαθώ :φιρουλί:
Κάτι έχω κάνει με τις ώρες που τσιγκλίζει τον ψυχαναγκασμό σου, @Βάγγυ , αλλά δεν καταλαβαίνω τι :πανικός:

Νιλς

Κοινωνός
Μετά λύπης μου ενημερώνω (μιας και ο @Κόρτο Μαλτέζε το έχει κλείσει το μαγαζί για διακοπές, από ότι φαίνεται) ότι ο κόσμος μας έγινε σήμερα φτωχότερος μετά την απώλεια του Νίκου Αλέφαντου.