Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Παιδιά, θέλω τα φώτα σας. Τον Σεπτέμβριο κατεβαίνω Ελλάδα, συγκεκριμένα στη Θεσσαλονίκη, κι από κει σκοπεύω να να συνεχίσω για Ξάνθη με λεωφορείο. Το αεροπλάνο θα προσγειωθεί στις 10 το βράδυ περίπου και ευελπιστώ να προλάβω το τελευταίο λεωφορείο που αναχωρεί για Ξάνθη στις 12. Το ερώτημά μου είναι αν τα εκδοτήρια στο ΚΤΕΛ Μακεδονίας είναι ανοιχτά 24/7 κι αν θα μπορέσω να πάρω εισιτήριο; Μπήκα στην ιστοσελίδα του ΚΤΕΛ Μακεδονίας και είδα ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς εισιτηρίου online, ή τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι τέτοιο; Είναι πρώτη μου φορά που χρειάζεται να ταξιδέψω από Θεσσαλονίκη για Ξάνθη με λεωφορείο τόσο αργά και δεν ξέρω πώς έχουν τα πράγματα.

@Ιαβέρης ξέρω ότι στην Αθήνα στο ΚΤΕΛ μπορείς να "κλείσεις" τηλεφωνικά (ονομαστικά) το εισιτήριό σου και πρέπει να είσαι κάνα μισάωρο πριν ταξιδέψεις εκεί για να πληρώσεις επί τόπου και να το πάρεις.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση Κρίτων. Θα έχει ανοιχτό όμως κανένα γκισέ τέτοια ώρα (μιλάμε για μεσάνυχτα) όπου μπορώ να πληρώσω το εισητήριο και να το πάρω στο χέρι; Λογικά θα πάρω τηλέφωνο κατευθείαν το ΚΤΕΛ Μακεδονίας για πληροφορίες αλλά είπα να γλιτώσω την ομιλία μαζί τους. 😁

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
@Ιαβερης
Πάρε ένα τηλέφωνο στα ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης για αρχή και ρώτησέ τους. Δες τι πληροφορίες θα σου δώσουν.

Εγώ είμαι εκτός. Όταν επιστρέψω Θεσσαλονίκη, κι εφόσον δεν έχεις λύσει το θέμα ως τότε, θα το δούμε μαζί.

Ιαβέρη, το πιο λογικό είναι ότι εφόσον υπάρχει νυχτερινό δρομολόγιο, θα υπάρχει και το ανάλογο γκισέ. Εγώ μια φορά που είχα πάει με το βραδινό Αθήνα, ήταν ανοιχτό το γκισέ της Αθήνας.

Όταν θέλει κάποιος να ενημερωθεί επιλέγει youtube...
Επίσης, είδα σε ένα βιντεάκι ότι επειδή έχει μεγαλύτερο ****** από ό,τι ο μέσος Κορεάτης,
οπότε θα κόψει λίιιιγο κεφαλάκι υποθέτω και να φtάσει στισ 3.5 ίντσες.
1143

@Ιαβερης, βρήκες άκρη;[/COLOR][/FONT]
Τελικά άλλαξα πτήση και πετάω πρωί από Λονδίνο, άρα μεσημέρι θα προσγειωθώ. Την ημέρα δεν φοβάμαι, ξέρω ότι υπάρχουν τακτικά δρομολόγια για Ξάνθη και σίγουρα θα προλάβω να πάρω εισιτήριο. 😊

Ο Σαλμάν Ρουσντί δέχθηκε επίθεση επί σκηνής και μαχαιρώθηκε στη πλάτη. Πιθανότατα η επίθεση έχει σχέση με το βιβλίο του Οι Σατανικοί Στίχοι το οποίο είχε προκαλέσει την οργή των πανταχού φονταμενταλιστών. Να, κάτι τέτοια βλέπουμε στον 21ο αιώνα και μου'ρχεται να πάρω τα βουνά...