Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Κατά μία έννοια ο φραπές είναι μπρουταλισμός - για τους γευστικούς κάλυκες και το στομάχι.
Και για να είμαι εντός του πνεύματος του νήματος:
Μου αρέσει ο καφές σε οποιαδήποτε μορφή του - σκέτος, άνευ γάλακτος και λοιπών φτιασιδιών που αλλοιώνουν τη γεύση του και το άρωμά του. Δεν μου αρέσει ο στιγμιαίος (δεν είναι) καφές σε οποιαδήποτε μορφή του.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μου αρεσει που οι δημοσιογραφοι/παρουσιαστες/αρθρογραφοι κλπ ακομα δεν εχουν μαθει τι σημαινει σικουελ, πρικουελ, ριμεικ, ριμπουτ κλπ και τι διαφορα εχουν, και τα λενε ολα "ριμεϊκ" για να ξεμπερδευουν

Αν δεν καταλαβαίνετε πώς συνδέονται αυτά τ αδύο, λυπάμαι, ούτε κι εγώ το γνωρίζω
Νομίζω οτι αν χρησιμοποιήσεις την αρχή των 6 βαθμων διαχωρισμου (από τη μία) υποβοηθούμενη από αυτη την αλάνθαστη λογική:)))):)))):))))(από την άλλη), θα μαθεις. κι εσυ κι εμεις.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Μπορεί να φταίνε και οι επιλογές της (επιλογές. Όση ελευθερία έχουν για να επιλέγουν). Μη δουν ταλέντο, αμέσως να το κάψουν.
Μου αρέσει ο Νίκος Παππας.

Μου αρέσει που δεν ξέρω σχεδόν κανένα από όλους αυτούς που αναφέρετε κατά καιρούς - από ποιον πλανήτη προσγειώθηκα; αναρωτιέμαι. (Δεν πειράζει τους googlαρω και όλο και κάτι μαθαίνω).
Και το όνομα Νίκος Παππάς δεν βοηθάει πολύ είναι αλήθεια - καλαθοσφαιριστής ή πολιτικός; ή κάποιος άλλος;

Last edited:

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Μου αρέσει που δεν ξέρω σχεδόν κανένα από όλους αυτούς που αναφέρετε κατά καιρούς - από ποιον πλανήτη προσγειώθηκα; αναρωτιέμαι.
Ευτυχώς, κάποιος το είπε!.. :ντροπή:

... Και το όνομα Νίκος Παππάς δεν βοηθάει πολύ είναι αλήθεια - καλαθοσφαιριστής ή πολιτικός; ή κάποιος άλλος;
Νόμιζα μέχρι πρόσφατα ότι ο Σαμαράς ο πολιτικός, τα είχε με την Βίσση. Το έχω πετάξει και σε συζήτηση πρόσφατα, ότι είναι μεγάλο αλάνι. Όπου τότε έμαθα με τον άσχημο τρόπο ότι τα είχε με τον
δεν ξέρω τι άθλημα κάνει - έκανε, γι αυτό η γενικότητα

η Βίσση ήταν πρωθυπουργός; Καλά τα κατάλαβα;
όχι, η ΒΥσσης ειναι ακόμη στο Μοναστηράκι. :)))):)))):)))):))))

Εχει μαγαζια με ειδη καγκελαρίας, πόμολα, ειδη σπιτιου, προικός, ειναι και η πολεοδομια εκει νομίζω.