Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

όλο το χειμώνα έχω το παράθυρο ανοιχτό στο υπνοδωμάτιο μου, δεν το κλείνω ποτέ.
Παρομοίως, όσες φορές το κλείνουν, ξυπνάω σαν άρρωστη. Από την άλλη το μόνο μέρος που δεν αντέχω να νιώθω κρύο είναι τα πατουσια μου. Έχω βρει λύση με τις καλτσοπαντοφλες, για να μη φοράω 2 ζευγάρια μαζί.
Μου αρέσει που από κάποιο σημείο και μετά, στο Seinfeld, σταμάτησαν να καλύπτουν με μεικ απ τις υπέροχες ελιτσες της Τζούλια Ντρέιφους :αγαπώ:

Σας καταλαβαινω, σας νιωθω και συμπάσχω.

Νομίζω οτι περισσότερο απο όλα τα σημεια που νιωθω κρυο, με ενοχλεί οτι δεν καταλαβαινω για ποιον λογο η δεξιά παλάμη ειναι πάντα (τον χειμώνα) (πολυ) πιο κρύα απο την αριστερη, ενω εκτίθενται (ταυτόχρονα) στας ιδιας συνθήκας.

Kinky. Πολύ kinky
:μουάχαχα: Εκτός από επικοινωνιακη έχω και μια τάση προς το κινκυ. Είναι γνωστό.

Δεν μου αρέσει η αψητη ζύμη από κέικ. Το λεγόμενο "κίτρινο" που λαχταρουν πολλοι (από όσους ξέρω).

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Δεν μου αρέσει το κέικ, δεν μου αρέσουν οι τούρτες, δεν μου αρέσουν οι τάρτες, δεν μου αρέσει καθόλου το σουφλέ σοκολάτα κι ούτε το παγωτό σοκολάτα.

Μου αρέσει όμως η κρέμα καραμελέ, το καζάν ντιπί και το παγωτό γεύση μόκα.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
@Φαροφύλακας τυχερε!!

Μου αρέσει το οτι ο Νικος Κοκλωνης ξερει κυριολεκτικα ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ και ειναι φιλος και αγαπητες ΜΕ ΟΛΟΥΣ, και ΟΛΟΙ οι διασημοι τον αγαπανε, και οποιον ρωτησουν γιαυτον ΟΛΟΙ λενε οτι ειναι φιλος τους, σε σημειο που οταν εχει ερωτικη απογοητευση παιρνει μια ολυμπιονικη που μολις εγινανη κολλητοι και περνανε μαζι το καλοκαιρι. (εγω χρονια ψηνω την Τσιου και ουτε για καφε)

Οταν μεγαλωσω θελω να γινω Κοκλώνης (εκτος αν γινω Μπατμαν, οποτε καλυτερα να ειμαι ο Μπατμαν)

Κανονίστηκε λοιπόν, πιτζάμα πάρτι στου αντερωτα και τερλικακια από τσίου.

🙃

Μου αρέσει όταν βλέπω ανθρώπους στα αστικά να χάνονται στα ακουστικά τους. Αυτό το ανεπαίσθητο κούνημα του κεφαλιού τους που ακολουθεί κάποιον άγνωστο Ρυθμό...

Δεν μου αρέσει το κέικ, δεν μου αρέσουν οι τούρτες, δεν μου αρέσουν οι τάρτες, δεν μου αρέσει καθόλου το σουφλέ σοκολάτα κι ούτε το παγωτό σοκολάτα.
Κακώς!

Μου αρέσει όμως η κρέμα καραμελέ, το καζάν ντιπί και το παγωτό γεύση μόκα.
Καλώς!

Οταν μεγαλωσω θελω να γινω Κοκλώνης
Με ανατρίχιασες βραδιάτικα...

Δεν μου αρέσουν τα παρκαρισμένα πάνω στα πεζοδρόμια μηχανάκια που κάνουν το περπάτημα στην Αθήνα ακόμα δυσκολότερο. Δεν μου αρέσουν τα παρκαρισμένα πάνω στα πεζοδρόμια αυτοκίνητα που κάνουν το πέρασμα σκέτη περιπέτεια. Δεν μου αρέσουν τα κακοφτιαγμένα πεζοδρόμια που μόνο ποντίκια χωράνε να περάσουν. Δεν μου αρέσουν τα αυτοκίνητα και τα μηχανάκια ούτε όταν κινούνται στο δρόμο...

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μου αρέσει η αρχιτεκτονική που είναι γνωστή ως "brutalism"
Χμμμ... ισως κι εμενα θα μπορουσα να πω. Μπορω να σκεφτω καποια μερη στην Αθηνα και το Μπειραιά που θυμιζουν κατι τετοιο

Μου αρεσει η Χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα και τα παραμυθενια vibes, αλλα αντι να διαβαζω βιβλιο προτιμω να παιζω RPG και φαντασυ βιντεοπαιχνιδια διπλα στη σομπα και την Kuʻuleialohaʻaʻalamaikalani κοντα μου.

Επισης (το ξερω οτι επαναλαμβανομαι) μου αρεσουν τα μακροσυρτα χαβανεζικα ονοματα, οπως ενα ψαρι του Ειρηνικου που λεγεται Humuhumunukunukuapuaʻa και ενα αλλο ψαρι που λεγεται Lauwiliwilinukunukuʻoiʻoi και μια χαβανεζα που λεγεται Keihanaikukauakahihuliheʻekahaunaele που ειχε βγει στην ειδησεις επειδη το ονομα της δε χωρουσε στην αδεια οδηγησης.

Επισης (το ξερω οτι ξαναεπαλαμβανομαι) μου αρεσουν οι πολυνησιακες γλωσσες

Last edited:
Επισης (το ξερω οτι ξαναεπαλαμβανομαι) μου αρεσουν οι πολυνησιακες γλωσσες
Κοίτα να τις μάθεις όσο προλαβαίνεις γιατί με την κλιματική αλλαγή δεν θα υπάρχουν για πολύ ακόμα. Όλοι αυτοί οι δύστυχοι θα γίνουν χαμένες Ατλαντίδες.
Αυτό είναι κάτι που δεν μου αρέσει.

Μου αρέσει που ο @Φαροφύλακας ειναι πολύ συγκεκριμένος στα γούστα του.
Μου αρέσουν κάποια σπιτικά κέικ (κέκια :))))), τα υπόλοιπα συνήθως μου βρωμάνε αυγο.
Μου αρέσει το κεφιρ και το κατσικίσιο γιαούρτι.
Μου αρέσει όταν πιάνω τον εαυτό μου να βγαζει στοιχεία της γιαγιάς και του παππού μου.
Μου αρέσουν, σε σημείο που με συγκινούν, μικρές πράξεις, τις προαλλες ο οδηγός του τραμ ξεκίνησε απότομα, η μπροστινή μου έχασε την ισορροπία της και πριν προλάβει να πέσει πάνω μου, πετάχτηκε ένα αντρικό χέρι από δίπλα μου και την σταθεροποιησε. Γύρισα να κοιτάξω τον ιδιοκτήτη του χεριού με καρδούλες στα μάτια και το theme από το love story στο κεφάλι μου. Τρελα αντανακλαστικα ο τυπος, και πολύ φυσικός ο τρόπος του. Μετά συνέχισε να βοηθάει επιβατες που δεν έφταναν να περάσουν την κάρτα τους από το μηχάνημα. Και ξανά μανα εγω: τουρουρουρουρουουου. (BTW μικρή εκλαιγα με το τραγούδι)
@Αντέρωτας το μόνο αξιοζηλευτο που παρατήρησα στον Κοκλωνη είναι η κλειδα του. Επίσης: A friend to all is a friend to none. Φορεσε την στολή του Μπάτμαν και φύγαμε για λαιβ του Μπατμανίδη. (Ναι, χλωμό, δεν ξέρω τι γίνεται με τις συναυλίες. Έλα Αθήνα και βλέπουμε. Αντε!)

@Μοκαντάσα αλ Σάφερ, με τη σοκολάτα δεν ξέρω πως συνδέεται ο Μπρουταλισμός. Με τον καφέ βρήκα!
Και έλα πες μου για φραπέδες μετά!!!
(ΥΓ: σας είπα να ανοίξουμε νήμα για τον καφέ)