Μήνυμα σφάλματος: Συνέχεια σε λέσχη.gr;

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Staff member
Ας αποκτήσει αυτό το πρόβλημα δικό του νήμα.

Σε προσπάθεια για επίσκεψη στον ιστότοπό μας εμφανίζεται ενίοτε το ακόλουθο μήνυμα:

Code:
Συνέχεια σε λέσχη.gr;

Ο ιστότοπος που προσπαθήσατε μόλις να επισκεφτείτε μοιάζει ψεύτικος. Οι εισβολείς απομιμούνται μερικές φορές ιστοτόπους κάνοντας μικρές, δυσδιάκριτες αλλαγές στο URL.
Θα παρακαλούσα, όποιος το συναντήσει, να μου αναφέρει εδώ τα εξής:
Συσκευή (PC / tablet / κινητό) :
Λειτουργικό Σύστημα (π.χ. Windows / Android κτλ.) :
Πλοηγός (Chrome / Firefox / Opera / Edge κτλ. + έκδοση) :
Πώς πήγε να επισκεφτεί την Λέσχη (απευθείας γράψιμο το URL / κλικ σε αποτέλεσμα της μηχανής αναζήτησης / κλικ σε σύνδεσμο κάποιας σελίδας κτλ.) :

Κι αν γίνεται, μια οθονιά (σκρινσοτ) του μηνύματος σφάλματος.

Αν λείπει κάποια πληροφορία, δεν πειράζει. :)

Ευχαριστώ.

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Staff member
Καλημέρα, τα χαρακτηριστικά της σύνδεσης μου είναι: pc, windows, chrome, κλικ σε αποτέλεσμα της μηχανής αναζήτησης.
Ήμουν συνδεδεμένη και πάτησα την Αρχική σελίδα και έβγαλε το παρακάτω και με το βελάκι πάνω αριστερά ξαναγύρισα εδώ.

24

Attachments

Κι εγώ το συναντώ συχνά τις τελευταίες περίπου 2 εβδομάδες που επέστρεψα.
Μπαίνω από PC (lap top), Windows, Chrome.
Μου το εμφανίζει μόνο στην τρίτη περίπτωση, αν θυμάμαι καλά, μόνο όταν πατάω το "αρχική "

Φαροφύλακας

Staff member
Δεν νομίζω πως έχει διορθωθεί, Ελένιον. Εμένα μόλις μου το πέταξε. Απλά άλλες φορές το βγάζει κι άλλες όχι. Δεν γνωρίζω πότε. Το θέμα είναι υπό διερεύνηση. Όταν σας το βγάζει, δίνεται εδώ παρακαλώ τα στοιχεία που ζήτησα πιο πάνω για να δούμε εάν προκύπτει κάποιο μοτίβο. (Εάν π.χ. το βγάζει μόνο σε συγκεκριμένο πλοηγό)

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Staff member
Λοιπόν μπαίνω συνήθως από laptop, χρησιμοποιώντας το chrome για browser (Έκδοση 78.0.3904.97 (Επίσημη έκδοση) (64-bit)) και ως λειτουργικό σύστημα έχει Windows 8 το καμάρι μου. Όσες φορές έβγαλε το σφάλμα που φαίνεται και παραπάνω στην εικόνα της Πεταλούδας πάταγα απλά στην αρχική, όπου αν πάω το ποντίκι πάνω, απλά βγάζει το σύνδεσμο https://λέσχη.gr.
To πρόβλημα από την άλλη δεν υφίσταται όταν μπαίνω από το mozilla firefox και αν είδα καλά η έκδοσή του είναι 70.0.1 (64-bit).

Φαροφύλακας

Staff member
Το πρόβλημα μάλλον εμφανίζεται μόνο σε Chorme. Από όσο φαίνεται η Google θεωρεί τον ιστότοπό μας πιθανώς κακόβουλο. Δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται αυτό. Μάλλον συνέβη κατά την μεταφορά.

Θα πρέπει να το λύσω με την Google.

Στιλλ ιλλ

Active member
Με την ανάρτηση στον ράδιο φάρο συνειδητοποίησα οτι δεν μπορώ να κάνω και edit γενικότερα...