Καλησπέρα!

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Οινοχόος

Κοινωνός
Καλησπέρα στο φόρουμ, σήμερα έκανα την εγγραφή μου.
Όχι φανατικός αναγνώστης βιβλίων καθώς ασχολούμαι με πολλά και διάφορα άλλα ελπίζω να αυξηθεί ο χρόνος ανάγνωσης.
Έχω διαβάσει λίγο ιστορία, αρκετά λογοτεχνία , κυρίως στην αγγλική γλώσσα.

Οινοχόος

Κοινωνός
Ο συνειρμός ήταν αναπόφευκτος. Ελπίζω να μην ενοχλήθηκες, δεν είχα τέτοιο σκοπό.
Όχι καθόλου, τα γραφόμενα παρεξηγούνται καμμία φορά.
Απλά δεν κατάλαβα τον συνειρμό και από πού προκύπτει το Νίκος από το αρχικό ποστ.
Σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα όπως και να έχει!

Οινοχόος

Κοινωνός
Απ' τη σειρά Κωνσταντίνου και Ελένης, οινοχόος=Νικόλας. :)
Εξαιρετικό!!! Γέλασα πολύ!
Αφενός είχα ξεχάσει τον συμπαθεστατο Νικόλα και αφετέρου η φαντασία μου έχει περιορισμένο εύρος, σε αντίθεση με τη λογική μου, και δεν μπόρεσε να το συλλάβει!
Πάντως το όνομα μου είναι Κυριάκος.

Οινοχόος

Κοινωνός
Η αλήθεια
Το πιο πιθανό είναι να έχεις καιρό να το δεις. :)
Η τηλεόραση είναι κλειστή από την δεύτερη εβδομάδα των έκτακτων μέτρων λόγω covid 19.
Είναι εκείνο το κόκκινο κουμπάκι στο τηλεκοντρόλ που γράφει off.
Και σώζει ζωές...:μιαμ:

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Καλωσόρισες στην λέσχη, Οινοχόε!

(μια μικρή σημείωση: όταν απαντάμε ακριβώς από κάτω δεν χρειάζεται η παράθεση, εκτός αν θέλουμε να απομονώσουμε ένα συγκεκριμένο σημείο, σε ευχαριστώ)

:)

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Αυτό περίμενες ότι θα γράψω; :αργκ: Μάλλον, χρειάζεται να χαλαρώσω λίγο, @Λευκή Σελίδα .. :θρρρ:

Όπως μας είπε ο αγαπητός Οινοχόος, δεν έχει μεγάλη επαφή με την τηλεόραση (τι καλά!), οπότε ήταν ένας λογικός διάλογος ο παραπάνω.

Τώρα που αναφέρθηκε αυτή η σειρά, που δεν έχει σταματήσει να παίζει, οπότε τύχει να την πετύχω, θέλω να αντιδράσω κάπως έτσι.. :νατώρα: :))))

Λευκή Σελίδα

Κοινωνός
Όπως μας είπε ο αγαπητός Οινοχόος, δεν έχει μεγάλη επαφή με την τηλεόραση (τι καλά!), οπότε ήταν ένας λογικός διάλογος ο παραπάνω.
Ναι και ήταν ευγενέστατος μαζί μου. Παρατηρώ αυτό που έχω γράψει χωρίς να έχω στο μυαλό μου τη σειρά και φαίνεται σαν να τον ρωτάω "Είσαι ο Νικόλας του Κωνσταντίνου και της Ελένης;"

Τέλος καλό, όλα καλά. :)

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.