Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ρε συ, δεν μου φαίνεται και πολύ δύσκολο να πας εκεί. :χμ:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Ναι αλλα να πας στο Taumatawhakatangi­hangakoauauotamatea­turipukakapi kimaunga­horonukupokaiwhen­uakitanatahu ειναι πιο δυσκολο.

(πωπω, τοτε με το DOS δεν ειχαμε ουτε copy-paste)

Τσίου

Μύστης
Ααα, ε τότε να μην πάμε εκεί όταν η ΛτΒ οργανώσει την πρώτη της εκδρομή!
(Δηλαδή τότε με το DOS έγραφες αυτούς τους σιδηρόδρομους από μνήμης; :πανικός:)

Δομάζ

Κοινωνός
Υπήρχε και το doskey: αν έβαζες έτρεχες αυτήν την εντολή ή την έβαζες να τρέχει από το ξεκίνημα του υπολογιστή (στο autoexec.bat) τότε πατώντας τα βελάκια πάνω και κάτω επανέφερε τις προηγούμενες εντολές.
Τώρα αν μιλάμε για κειμενογράφους στο MS-DOS... :ωιμέ:

Έλλη Μ

Κοινωνός
Θα τα παρατήσω ολα και θα γινω το κομματι που λειπει απο το παζλ.:ε;:

Έλλη Μ

Κοινωνός
Θα τα παρατήσω όλα και θα γινω unboxer. (Αρκει να μην απαιτειται μουσι για τη θεση). :έλεοςπχιαμ'αυτεςτιςδιαφημισεις:

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Είναι από τις πιο απίστευτες έννοιες. Δηλ. αν μου το έλεγε κάποιος παλιότερα πως θα υπάρχει λέξη γι'αυτο το πράγμα, θα έκοβα ανάστροφα*.

Ανμπόξερ λέγεται αυτός που βγάζει κάποιο καινούργιο γκάτζετ, παιχνίδι ή ό,τι άλλο από το κουτί του, μαγνητοσκοπεί την διαδικασία και την ανεβάζει στο youTube. Κι ένα σωρό κόσμος (όπως ο γιος μου) κάθονται και το βλέπουν αυτό.

Νομίζω πως είναι ένας παλμός του καπιταλισμού (με τον οποίο προσωπικά δεν έχω απαραίτητα κάτι) όπου το βιντεάκι μεταδίδει την βαθύτατη κι άκρατη ευτυχία να έχεις αγοράσει ένα αντικείμενο του πόθου και να το βγάζεις από το κουτί. Ειδικά όταν πρόκειται για αντικείμενα του πόθου τα οποία πολλοί δεν θα μπορέσουν να αποκτήσουν οι ίδιοι (όπως π.χ. το καινούργιο iPhone).

Έτοιμος για το πρώτο σου ανμπόξινγκ βιδεάκι, Χρυσόστομε;! :))))

*δεν θα το πίστευα

Χρυσόστομος

Κοινωνός
Ανμπόξερ λέγεται αυτός που βγάζει κάποιο καινούργιο γκάτζετ, παιχνίδι ή ό,τι άλλο από το κουτί του, μαγνητοσκοπεί την διαδικασία και την ανεβάζει στο youTube.
:εεε;: Αν μου το ελεγε αλλος θα νομιζα οτι με τρολαρει. Και υποθετω θα πληρωνεται για αυτο... Απιστευτο!
Αλλο ενα εμπορικο τρυκ στην προσπαθεια τους να παρουσιασουν την αγορα ενος προιοντος σαν ιεροτελεστια και εμπειρια ζωης. Αγοραζε και θα εισαι ευτυχισμενος.

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Όχι, δεν πληρώνονται. Από χομπισμό το κάνουνε κι επειδή υπάρχει ανταπόκριση από τον κόσμο, κυρίως τους πιτσιρικάδες. Από εκεί και πέρα, εάν κάποιος έχει πολλούς συνδρομητές στο κανάλι του και πάρα πολλές θεάσεις, ίσως αρχίζει να παίρνει και κανα σεντς.

Έλλη Μ

Κοινωνός
Και προσοχη! Δεν ειναι τιποτε τυχαιοι ανμπόξερζ. Ειναι επαγγελματιες.Δηλαδη,:ε;:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Νομιζω το οικοσυστημα των σοσιαλ μιντια λειτουργει ως εξης: ξεκινας απο χομπι, και αν και αφοσον "πιανεις", το κανεις για χαρτζιλικι, και αργοτερα προχωρας πιο επαγγελματικα (και αφηνεις και μουσι)

Οι ανμποξερς ξεκινουν απο χομπισμο αλλα αποκλειεται οι πιο γνωστοι απο αυτους να μη παιρνουν κατι. Κατ' αρχας με τι λεφτα αγοραζουν ολες αυτες τις γκατζετιες για να τις δειχνουν καθε τρεις και λιγο; Σιγουρα καποια απο αυτα ειναι δειγματα που τους δανειζουν οι εταιρειες, και αυτο σιγουρα θα το κανουν για καποιο αντιτιμο. Ετσι γινεται αλλωστε με τα βιντεακια με συμβουλες ομορφιας, οπου προμοταρουν συγκεκριμενα προϊόντα.

Last edited:

Έλλη Μ

Κοινωνός
Δηλαδή, Αντέρωτα, για να καταλάβω, αυτο που μου λες ως ανθρωπος μεσα στα πραΜατα, ειναι οτι
για να το κανω επαγγελματικα, δε γλιτωνω το μουσι.
(καθένας με τον πονο του :)))) )
Παω να φτιάξω σουφλε σπανακι και θα σκεφτω σοβαρα τι προϊον θα πλασαρω.

Last edited:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Παντως ενας απο αυτους τους τυπαδες δεν ειχε μουσι
(ελεος πια με τα μουσια, τι μοδα ειναι αυτη; Αλλιως φανταζομασταν τα 2010ς οταν βλεπαμε το Back to the Future)

Last edited: