Ζώδια , διάβασμα, τέχνη και διανόηση

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Με δεδομένο ότι η παραπάνω έρευνα δείχνει ότι από ένα σύνολο 195 ατόμων που κυβερνούν σήμερα δημοφιλέστερο ζώδιο είναι οι Σκορπιοί με 22 χώρες/κυβερνήτες ενώ λιγότερο δημοφιλές είναι η Παρθένος με 12 δεν νομίζω η διαφορά στα νούμερα είναι τόσο σημαντική ώστε να βγουν συμπεράσματα.
Επιπλεον, αν το δουμε στεγνα, η στατιστικη αυτη αφορα την ημερομηνια γενησης. Αν βγαινει καποιο συμπερασμα ειναι οτι "οι περισσοτεροι ηγετες γενηθηκαν Οκτωβριο-με-Νοεμβριο" σε πραγματικο επιπεδο.

Σε αλλο επιπεδο, το οποιο "ευρημα" δεν συσχετιζεται απαραιτητα με τη "θεωρια" των ζωδιων οποτε δεν αποδεικνυει κατι.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ιζι οι ζυγοι και οι διδυμοι ειναι ζωδια του αερα!! Απο διαβασμα λογοτεχν.τι λενε οι ζυγοι;
Αριάδνη μου δεν πιστεύω σ' αυτά τα πράγματα. Κι όσο για τον αέρα, πίστεψέ με πατάω γερά στη γη. Πάντως γνωρίζω 4 ζυγούς, εμένα κι άλλους τρεις. Οι δύο διαβάζουμε, οι άλλοι δύο όχι.

Αριάδνη

New member
Λορι θα ψαξω για τους παρθενους να δω για τα διαβασματα τους , ο Παυλος Σιδηροπουλος ηταν παρθενος, ιζι μακαρι να μουν προσγειωμενη και να παταγα γερα στην γη!

Έλλη Μ

Well-known member
Τελικά εγώ τι να κάνω;
Εξαρταται απο τον ωροσκοπο σου, πού εχεις τον κρονο (σου), τη φαση σεληνης οταν γεννηθηκες, ποτε η αφροδιτη με τον πλουτο (του μικυ μαου) και η τινκερμπελ σχηματιζουν τριγωνο ισοσκελες και απο το αν βαζεις λεμονι ή ξυδι στη λαχανοσαλατα. Το νου σου.
:ρ

Last edited:

Κόρτο Μαλτέζε

Μεγάλος Βεζίρης της Βαγδάτης
Staff member
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Λοιπόν τον Κρόνο τον έχω στο κάτω δεξιά συρτάρι, γεννήθηκα σε περίεργη φάση της σελήνης (το είχε δηλώσει και στο φέισμπουκ "Τώρα είμαι σε περίεργη φάση") τώρα για το τρίγωνο Αφροδίτη, Πλούτο και Τίνκερμπελ δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί αποφεύγω την πορνογραφία με ζώα. Και φυσικά ξίδι γουάτ ελς που λέει και ο Γιώργης ο Κλούνης... [/FONT]

Έλλη Μ

Well-known member
Με επιφυλαξη, μιας και πρεπει μα συμβουλευτω τους χαρτες και το κορακι μου, να κανεις τον ανιδεο.

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά οι καρκίνοι σου βγάζουν τον καρκίνο. Άντρες-γυναίκες.

Σοβαρά τώρα, το θεωρώ γελοιο το θέμα των ζωδίων.
Αν διαβάζεις δεν φταίει ούτε το ζωδιό σου, ουτε τα γονίδια σου, ούτε είναι επιλογή σου, απλώς το γουστάρεις!:))))

Πάντως έχω άποψη για όλα, πανάθεμα με!

σάν ταύρος τρελλαίνομαι για ό,τι έχει να κάνει με το κλασσικό και το σίγουρο, με λογικές δόσεις εκκεντρισμού και πρόκλησης. βασικά, τρελλαίνομαι να διαβάζω και να κάνω νοητικά πειράματα.

απο τη μικρή μου εμπειρία στο θέμα ''αστρολογία'', οι πρώτοι που απορρίπτουν την επίδραση των ζωδίων, αλλα και οι πρώτοι που τα διαβάζουν, είναι οι σκορπιοί.

Αριάδνη

New member
Από οτι βρίσκω λορι, οι παρθένοι είναι πανέξυπνοι και λογικοι και σκεφτονται καθαρα.

Εγω ειμαι Ιχθυς... μαλλον ο μοναδικος Ιχθυς εδω περα... απο χαρακτηριστικα ξερω οτι εμεις τα ψαρακια ειμαστε εξαιρετικα υπομονετικοι, ονειροπολοι, ευαισθητοι, ρομαντικοι, με διορατικοτητα και απλετη φαντασια. :)))
Απο μειονεκτηματα, νομιζω ειμαστε ασταθεις σαν χαρακτηρες και πολυ ευθικτοι. :ωιμέ:

Κόρτο Μαλτέζε

Μεγάλος Βεζίρης της Βαγδάτης
Staff member
Επιπλέον τα ψαράκια είναι πολύ νόστιμα στη σχάρα... Για να μην μιλήσω για την ψαρόσουπα...

Τσίου

Well-known member
Μου άνοιξες την όρεξη, κοκκινόψαρο θα πάω να πάρω.

έχω την αίσθηση ότι όταν κάποιος μεγαλώνει πιστεύοντας σ' αυτά και θεωρώντας ότι έχει κάποιες συγκεκριμένες ιδιαιτερότητες ή στοιχεία χαρακτήρα λόγω ζωδίου, είναι πιθανό να αποκτήσει πραγματικά αυτά τα χαρακτηριστικά στη ζωή του.
Αχ αν ίσχυε αυτό (με εμένα), θα με βόλευε πάρα πολύ γιατί είμαι κατσίκα (αιγόκερως), και οι γνωστοί πότε προσπαθούσαν να καλύψουν τον στιγμιαίο φόβο/απέχθεια στο άκουσμα του ζωδίου, πότε με κοιτούσαν με θαυμασμό γιατί οι αιγόκεροι λέει είναι από τα ζώδια που τους απασχολεί μόνο η καριέρα, τα λεφτά, η καταξίωση κτλ.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Οφιουχος ειναι ενας αστερισμος, που σε καποια αστρολογικα συστηματα θεωρειται 13ο ζωδιο. Απλα τρολλαρω απαξιωνοντας τη συζητηση :))))

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Staff member
Είχε γίνει ανέκδοτο το 13ο ζώδιο πέρυσι ή πρόπερσι (περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός :) ) που μας είχαν ζαλίσει με την ύπαρξή του. :χαχαχα:

Παντως δεν ισχυει ο Οφιουχος στο ζωδιακο. Δεν μετραει δηλαδη. Δυστυχως, δεν τα παω καλα με τους παρθενους ουτε με τους αιγοκερους. :ωιμέ: