Ζωγραφιές από συνεδριάσεις

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Staff member
Εγώ πιστεύω πως την επόμενη φορά ο στυλός σας θα πάρει φωτιά.

Στο μεταξύ έψαχνα για μια φωτοτυπία κι έπεσα σε θησαυρό. Παλιές επιτυχίες:

Μαργαριτάρι — τιμή: 0,1 Ƀ — (11/02/2009)

Βόρεια Βορειοδυτικά — τιμή: 0,1 Ƀ — (09/09/2009)

Μελάνη — τιμή: 0,09 Ƀ — (05/2010)

Το Σάλτο — τιμή: 0,4 Ƀ — (31/05/2012)

Χερχ — τιμή: 0,01 Ƀ — (18/09/2012)

Αλληλεπίδραση — τιμή: 0,07 Ƀ — (10/09/2013)

Φαροφύλακας

Staff member
Άλλο παλιό αριστούργημα:

Όνειρο και Κάστρο — τιμή: 0,01 Ƀ — (24/05/2012)

και σημερινή παραγωγή. Μας πάει καλά ο μήνας.

Within a Dream — τιμή: 12 Ƀ — (31/05/2017)

Βάγγυ

Active member
Τόσα χρόνια, δεν έτυχε να πέσω ποτέ πάνω σε αυτό το νήμα. Εγώ το έχω απορία, όταν πας δηλαδή σε συνεδριάσεις κουβαλάς μαζί σου τόσα στυλό με διαφορετικά χρώματα; :ρ Εγώ δεν το έχω καθόλου με τη ζωγραφική κι όταν βαριέμαι σε μαθήματα κλπ το πιο πιθανο είναι να τραβάω γραμμές ή να κάνω τριγωνάκια (δεν ξέρω γιατί) παρά να ζωγραφίσω κάτι που να μοιάζει ότι κάτι πάει να γίνει. Έχω ζωγραφιά φίλης μου όμως, να ανεβάσω; :)))

Φαροφύλακας

Staff member
Αν η φίλη σου είναι οκ, γιατί όχι;

Μα παντού κατρακυλάνε στυλοί σε ένα γραφείο. Μιλάμε για τα βασικά: μπλε μαύρο κόκκινο πράσινο :ναι:

Στο τελευταίο, στα λουλουδάκια το λίγο κίτρινο είναι φωσφορούχος μαρκαδόρος. Καθαρά υλικά γραφείου :)))

Φαροφύλακας

Staff member
Σημερινό. Την πήρα πολύ σοβαρά την σειρά γραμματοσήμων ο.Ο

Ζάρι — τιμή: 0,2 Ƀ — (02/06/2017)

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ωραίο στυλ Φάρε :πάνω:

Εγώ ζωγράφιζα πολύ πάνω στα σχολικά μου βιβλία. Κυρίως εσώρουχα, ζαρτιέρες, μαλλιά και μουστάκια στα αγάλματα. Θυμάμαι μια φορά που πήρε η φιλόλογος το βιβλίο μου για να διαβάσει από κει και είδε το αριστούργημά μου. Με κοίταξε παράξενα αλλά δεν είπε τίποτα :χαχα:

Τσίου

Well-known member
Ίζι, νομίζω πως πρέπει να γίνει ένα νήμα και γι'αυτές τις "ζωγραφιές". Είναι κρίμα να μη δούμε ζαρτιέρες και μουστάκια σε αγάλματα ή να μη δείτε την χρωματιστή μουστάκα-σκούπα του Τρικούπη, την μπλε φορεσιά του βασιλιά και το πανκ στυλ του Δηλιγιάννη (Ο Κεμάλ θα μείνει εκτός γιατί θα μας κόψει το ΕΣΡ. Μέχρι κι εγώ κοκκίνισα όταν είδα τι είχα κάνει όταν ήμουν μικρή και αθώα παιδούλα). Προσπαθώ να βρω όσα είχα φτιάξει το εξάμηνο που είχα πάρει ζεστά το άθλημα, λόγω μιας φίλης μου ζωγράφου. Το κακό είναι πως τώρα για να ξαναφτάσω το επίπεδο που ήμουν θα φάω μεγάλο ζόρι. Δυστυχώς, όπως λέει και η ίδια, το σχέδιο μία unforgiving bitch. Λίγο να μην την κανακέψεις, σου γυρνά την πλάτη.

Φαροφύλακας

Staff member
μα εδώ είναι το σωστό νήμα για όλα αυτά. Άντε, με έφαγε η μοναξιά...

Φαροφύλακας

Staff member
Είν' η Σιωπή... — τιμή: 0,1 Ƀ — (06/06/2017)

Φαροφύλακας

Staff member
Desire — τιμή: 15 Ƀ — (15/06/2017)
(ή: ενημέρωση από συνδικαλιστή του ΠΑΜΕ, όπου μπαίνει η κασέτα που ξεκινά με "συνάδελφοι" κι έπειτα ένα πύρηνο κατηγορώ για την συνωμοσία εις βάρος του λαού (καταραμένη κυβέρνηση) και φυσικά "εμείς διαφωνούμε σε όλα")

Φαροφύλακας

Staff member
Βρήκα σε συρτάρι. Τρία χρόνια σιτεμένο.

Yesstarsun (22/01/2014)

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Staff member
Σταμάτης Κόκοτας... χαχαχαχαχαχαχα :μουάχαχα:

Φαροφύλακας

Staff member
χεχε έχει ένα δυο τραγούδια που μου αρέσουν πολύ :αγαπώ:

Βρήκα κι άλλα.

Gini (2017)

Tinta Roja (18/05/2015)

Και κάτι σε ένα φυλλαράκι από κάποιο στρατιωτικό μου μπλοκάκι, από το 1998. Πρόκειται για σκηνή από βιβλίο, που διάβαζα τότε. Δεν ξέρω αν μπορεί να την αναγνωρίσει κανείς. :)))

Φαροφύλακας

Staff member
Σ' αυτό εδώ δεν ήξερα τί να βάλω στα συννεφάκια. Πήρα τώρα τυχαίες ατάκες από καρέ από κόμιξ. :)))

Φαροφύλακας

Staff member
Καθρέφτισμα (30/01/2018)

(Αυτό, παραδόξως,το ζωγράφισα αύριο)

Έλλη Μ

Well-known member
Σταμάτης Κόκοτας... χαχαχαχαχαχαχα :μουάχαχα:
Kοιτάω και ξανακοιτάω και όλη η ακτογραμμή ειναι ΣταμάτηςΚόκοταςΣταμάτηςΚόκοταςΣταμάτηςΚόκοτας ΣταματηςΚοκοταςΣταμάτηςΚόκοταςΣταμάτηςΚόκοτας και αναρωτιέμαι μήπως πρόκειται για κανα γρίφο σαν τον Οινοπα Πόντο και αίφνης οραματιζομαι τον τρισέγγονο του γιου μου να προσπαθει να τον σπασει. (Εχουμε Το Χάρισμα, ως οικογένεια).

Last edited:

Λιακαδα

New member
Το ζωγράφισες αύριο;

παρεμπιπτόντως, κι εγώ σχεδιάζω; μπα, γραμμές τραβάω στις συνεδριάσεις, κυρίως καμπύλες που τείνουν να σχηματίζουν μαργαρίτες (απ αυτές που κάποιοι, κάποτε μαδούσαμε κι ίσως ακόμα κάποιοι άλλοι). Ουδεμία πρωτοτυπία και σχεδόν πάντα μαργαρίτες ή κάτι που δεν κατηγοριοποιείται δηλ. τίποτα συγκεκριμένο, που να θυμίζει κάτι.

Αύριο έχουμε ξανά συνεδρίαση κι έχω την αίσθηση πως θα κρατήσει το λιγότερο κάνα δίωρο.
Αν "βγει" κάτι, θα το στείλω.