Ζωγραφιές από συνεδριάσεις

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Περσινό. Από όσο βλέπω είχα αφήσει κενά τα συννεφάκια.

Τα Τρία Πιθήκια — τιμή: 85 οβολοί — (18/05/2012)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
τελευταία βλέπω, και μου αρέσει πολύ, να παίζει πολύ το γκιφάκι για κίνηση σε κόμιξ, ζωγραφιές κτλ.

Δοκίμασα, από περιέργεια, να δώσω λίγη κίνηση σε αυτό:

Την Καρδιά σου στα Σκυλιά £ 222 (14/10/2008)

το αποτέλεσμα:

Την Καρδιά σου στα Σκυλιά (κίνηση) £ 210

(το πουλί λίγο άτσαλο, τώρα που το βλέπω, αλλά βαριέμαι να το στρώσω...)

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Τα δικά σας μπροστά στα δικά μου είναι αριστουργήματα...αλλά να ένα ζευγαράκι που επινόησα για να ξεσπάω...κυρίες και κύριοι, ο κύριος και η κυρία Λεμονάκι...

ώσπου η κ. Λεμονάκι έκανε την απερίσκεπτη ενέργεια να θέσει τον κ. Λεμονάκι στο πλυντήριο για να “καθαριστεί"

Και έτσι, αυτός κατέληξε στην τελευταία του κατοικία με συνέπειες νοσηρές για το περιβάλλον...είχε πάθος για τα κουλουράκια/βουτήματα...με τσάϊ...

καλή ψυχή σ’ εμάς...καλή καρδιά!!!

Last edited:

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Καιρό έχω να αναρτήσω εδώ. Διότι όπως συνεχίζουν οι συνεδριάσεις κτλ. συνεχίζει κι ο οίστρος του στυλού.

Προσευχή 13900 δρχ. (16/12/2016)

Ουφ 15000 δρχ. (06/02/2017)

El Sistema del Fuego 34000 δρχ. (22/05/2017)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Σημερινή παραγωγή. Όπως φαίνεται, είχα κάμποσο χρόνο στην διάθεσή μου. :))))

Ο Πόλεμος στην Συρία 0,1 Ƀ (26/05/2017)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
( Πολύ κρίμα αλλά μέσα στα χρόνια χαθήκανε πολλές εικόνες που ανεβάσανε μέλη κι οι αναρτήσεις μείνανε κολοβές. Κύρια ευθύνη η φιλοξενία τους σε συγκεκριμένο ιστότοπο ο οποίος στα μισά, από δωρεάν το γύρισε σε συνδρομή, σβήνοντας εικόνες παλιών χρηστών (!). Επικοινώνησα με κάποια από τα μέλη αλλά, ύστερα από τόσον καιρό, σηκώσανε τα χέρια ψηλά. Αναγκάστηκα να σβήσω τις κολοβές αναρτήσεις κι έτσι βρέθηκα να μονοπωλώ το νήμα. Ελπίζω πως θα υπάρξουν νέες συμμετοχές με όλα αυτά που ζωγραφίζουμε από αμηχανία ή για να περάσει η ώρα, σε συνεδριάσεις, σεμινάρια, καθώς μιλάμε στο τηλέφωνο κτλ. Ακόμα και να μην το συνηθίζεις, την επόμενη φορά που θα βρεθείς να περιμένεις κάπου, πιάσε ένα στυλό και φτιάξε κάτι. ;) )

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
(Έχεις φτάσει το επίπεδο των σχεδίων σου "ψηλά" που δεν τολμάμε να βάλουμε κάτι δικό μας. :ρ)

Σαώρη, παιδί μου, μην αυθαδιάζεις. Είμαι μεγαλύτερη και με μία άσπρη τριχάρα στο μαλλί (να δω τι θα κάνω όταν θα αρχίζει να ασπρίζει το φρύδι), πρέπει να με σέβεσαι :θρρρ: (Δεν έχει καλή ανάλυση το κουνητό<-δεύτερη φθηνή δικαιολογία στο καπάκι)

Σαώρη

Δικαιολογίες, δικαιολογίες, δικαιολογίες. :θρρρ:

Η δική μου είναι τρισάλθια. Η δική σου δεν μπορεί να είναι χειρότερη. Άρα περιμένουμε σχέδιά σου. :ρ

Και για του λόγου το αληθές... :)

Ε, όχι και τσισάθλια! Εμένα μ'αρέσει (και ας κοιτάει κάτω θλιμμένα λες και του έπεσε το παγωτό).

Σαώρη ωραιότατη η κουκουβάγια σου. Είναι κάτι συγκεκριμένο. Εμένα μου βγαίνουν κάτι σουρεάλ, αφηρημένες γραμμές συνήθως. Δεν έχω και φωτό να ανεβάσω. Αλλα Φάρε παίζεις σε άλλο γήπεδο μπαλίτσα. Μου αρέσουν που έχουν λεπτομέρειες και κολλάει το μάτι. Εσύ και ο Ιερώνυμος Μπός ένα πράγμα :)))

Σαώρη

Ε, όχι και τσισάθλια! Εμένα μ'αρέσει (και ας κοιτάει κάτω θλιμμένα λες και του έπεσε το παγωτό).
Δεν φαίνεται τελείως χάλια, γιατί έχω μικρύνει τις αναλογίες και το σουλούπωσα λίγο. :χαχαχα:

Φράουλα σε χωνάκι είχε πάρει.:ρ
Περιμένουμε τα δικά σου! Ο λαός τα απαιτεί. :ρ

Μπράβο και είχα κολλήσει ποιανού ζωγράφου τη θεματική μου θύμιζαν 2-3 σχέδια του Φαροφύλακα. Βαριόμουν να ανοίξω τον τόμο του Γκόμπριτς. :)

Last edited: