Διαφορά ηλικίας: + ή -

Χήθκλιφ

New member
Νομιζω οτι ο νεοτερος κραταει ενα "πλεονεκτημα" στη σχεση!!Ειναι παντα ο επιφοβος για να τον χασεις!Το πιο επιθυμητο"στελεχος",ειναι το πολυ νεαροτερο
Ακριβώς.. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ. Εκείνο που με ενόχλησε στην αρχική ανάρτηση του Αριστοτέλη ήταν πως ο συγγραφέας, τον οποίο παραθέτει, θεωρεί δεδομένο ότι κάτι τέτοιο ισχύει μόνο στις σχέσεις όπου η γυναίκα είναι μεγαλύτερη του άνδρα - θέση με την οποίο διαφωνώ έντονα. Όπως λες κι εσύ, ο νεαρότερος σε μία σχέση με σημαντική ηλικιακή απόκλιση, είτε είναι ο άνδρας, είτε η γυναίκα, βρίσκεται αναπόφευκτα σε θέση ισχύος και εύλογα γίνεται αντικείμενο ενός έρωτα περισσότερο εμμονοληπτικού, και ζηλόφθονου.

Υ.Γ. Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο με τον επίλογο της ανάρτησης σου.

Last edited:

Μπου Ραντλι

Active member
Δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτό το νήμα,το βρήκα όμως την κατάλληλη στιγμή

Παρακολουθούσα το Ευρωπαικό Πρωτάθλημα του Στίβου όταν ένας γνωστός Έλληνας δημοσιογράφος που μετέδιδε τους αγώνες σχολιάζοντας τον πρόσφατο γάμο δύο Ρώσων πρωταθλητών του ακοντισμού -Αμπακούμοβα και Τάραμπιν-έκανε την ακόλουθη (απαράδεκτη κατά τη γνώμη μου) δήλωση:"Είναι μεγαλύτερη του,παρ'όλα αυτά τον έκανε πατέρα".Πως σχολιάζετε την παραπάνω φράση;

H Αμπακούμοβα είναι 28 χρονών κι ο Τάραμπιν 23.

[video=youtube;LLrosBHFZbI]https://www.youtube.com/watch?v=LLrosBHFZbI[/video]

Εμένα μου φαίνονται μια χαρά ζευγάρι πάντως!!!

Φοντάνα

New member
Φαντάζομαι,αν ήταν ο γαμπρός 70 και η νύφη 20,δεν θα είχε κανένα πρόβλημα...Τουλάχιστον ηλίθιος.

Πολυ ηλιθιο σχολιο,"κακης" ωρας(μεσημεριανης κατα προτιμηση)
...Kritiκη χειριστου ειδους.Κριτικη στην προσωπικη ζωη δικαιουσαι να κανεις σε δημοσιο επιπεδο, μοναχα οταν καποια πραξη του ειναι ποινικως κολασιμη.
Εμενα το εν λογω ζευγαρι μου ειναι αδιαφορο.
Αρκετα ευτυχισμενα ζευγαρια με διαφορα ηλικιας 5+++... εις βαρος της γυναικας
ΠΕΤΖΑ ΣΤΟΓΙΑΚΟΒΙΤΣ-ΑΛΕΚΑ ΚΑΜΗΛΑ
ΚΑΙΤΗ ΓΑΡΜΠΗ-ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣΧΟΙΝΑΣ
ΕΛΕΝΑ ΡΑΠΤΗ-ΛΟΥΚΑΣ ΓΙΩΡΚΑΣ
Αν αυτοι γουσταρουν.....Who cares????

Βου Παπ

New member
Αστείο σχόλιο, ειδικά από τη στιγμή που είναι 28 και όχι 50, όπου κάποιος θα μπορούσε να αποδώσει την έκπληξη του σχολιαστή στο ότι ίσως είναι πιο δύσκολο να τεκνοποιήσει η κυρία. Δεν μπορώ να το δω αλλιώς, χωρίς να χαλάσω τη μέρα μου. Το θέμα είναι δύο άνθρωποι να μπορούν να συνεννοηθούν και να είναι καλά μαζί, ανεξαρτήτου ηλικίας...

Οι αθλητικοί συντάκτες/σχολιαστές είναι γενικά μια πονεμένη ιστορία. Αν είσαι λίγο σχετικός με το θέμα, θέλει άντερα για να τους παρακολουθήσεις. Τα περισσότερα α' όσα λένε είναι ένας περίεργος συνδυασμός ημιμάθειας, ξερολίασης και αερολογιών. Απο τη στιγμή που δεν γνωρίζουν καλά-καλά το αντικείμενο της δουλειάς τους, είναι παράλογο να περιμένει κανείς να κάνουν γενικότερα εύστοχα σχόλια. Χώρια που δεν ενδιαφέρει κανέναν με ποιον θα κάνει παιδί η Αμπακούμοβα.

Υ.Γ. Σχετικά με την υπογραμμισμένη λέξη στην ανάρτηση #86, να πω ότι ο Γιώργος ο Μπόγρης έχει αρχίσει να ξαναβρίσκει τον παλιό καλό εαυτό του. Έκανε καλή χρονιά πέρσι.

Εγω δεν εχω προβλημα με αυτα, και δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχει τετοιο νημα... δεν θα επρεπε να μας απασχολει, ο ερωτας δεν εχει ηλικια. :)