Search results

  1. Φ

    Συνανάγνωση: "Κάτω από το ηφαίστειο" Μάλκολμ Λόουρυ (Malcolm Lowry)

    Τελευταία και καταϊδρωμένη θα γράψω κι εγώ ένα σχόλιο. Απολαυστική και η ανάγνωση του πρώτου κεφαλαίου του βιβλίου και η ανάγνωση των σχολίων σας! Έχω κι εγώ αγωνία να μάθω περισσότερα για τον Πρόξενο, απορώ κι εγώ για την τρίγωνη και τετράγωνη ρακέτα και ανυπομονώ να συνεχίσω το νοητικό μου...
  2. Φ

    Άρλαν Κόμπεν (Harlan Coben): Ο ξένος (The stranger)

    Νιλς είσαι γεννημένος για να γράφεις παρουσιάσεις βιβλίων! Οι παρουσιάσεις σου είναι απολαυστικές :) Σ'ευχαριστούμε για τον κόπο σου και τον χρόνο σου!
  3. Φ

    Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

    Μετά το υπέροχο Χαρταετοί πάνω από την πόλη του Καλέντ Χοσεϊνί (που το διάβασα εξαιτίας της λέσχης) τώρα διαβάζω το Γιούγκερμαν του Καραγάτση και "ακούω" το Μαχαίρι του Νέσμπο.
  4. Φ

    Συνανάγνωση για την περίοδο μετά το lockdown, την λες και καλοκαιρινή.

    Καλησπέρα στην παρέα! Λέω να σας κάνω κι εγώ παρέα στη συναναγνωση. Την άλλη εβδομάδα θα έχω κι εγώ το βιβλίο οπότε αν ξεκινήσουμε 18/5 θα είναι τέλεια!
  5. Φ

    Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

    Μου αρέσει: ο ήχος της βροχής στο τζάμι, η φωτιά στο τζάκι, η μυρωδιά του βρεγμένου χώματος, οι χαμογελαστοί άνθρωποι, να γελάω μέχρι να με πιάσουν τα κλάματα, η θάλασσα, τα επιτραπέζια, να διαβάζω ένα βιβλίο πίνοντας καφέ. Δεν μου αρέσει: η έλλειψη σεβασμού και παιδείας στην οδήγηση και στο...
  6. Φ

    Ηλικία Μελών

    Είμαι αισίως 39! (Για κάποιο λόγο, δεν ξέρω τι έκανα πάλι, το όνομά μου βγαίνει στις ηλικίες 31-35, μάλλον κατάλαβε το PC ότι μικροδείχνω :χαχα:)
  7. Φ

    Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

    Μετά το "Μπι όπως μπύρα" του Τομ Ρόμπινς που μου φάνηκε μέτριο αν και ευκολοδιάβαστο, συνεχίζω με "Το σκυλί των Μπάσκερβιλ".
  8. Φ

    Ακουστικά βιβλία ( Audiobooks )

    Φέτος τα ανακάλυψα και λόγω έλλειψης χρόνου εξαιτίας του μωρού, μου δίνεται η ευκαιρία αντί να διαβάζω, να ακούω κανένα βιβλίο την ώρα που οδηγώ ή όταν σιδερώνω. Δεν συγκρίνεται με το κανονικό βιβλίο αλλά για αυτές τις στιγμές (του σιδερώματος, της οδήγησης κλπ) που κανονικά πάνε χαμένες είναι...
  9. Φ

    Γεια σε όλους!!

    Καλώς μας ήρθες! :)))
  10. Φ

    Γεια σε όλους

    Καλώς ήρθες! :))
  11. Φ

    Γεια χαρά

    Καλώς μας ήρθες Χριστίνα! :γεια:
  12. Φ

    Καλησπέρα

    Γειά σου Γιώργο! Καλώς όρισες! :)
  13. Φ

    Φωτογραφία για την ανάγνωση

    Πολύ ωραία φωτογραφία Αλίκη! :)
  14. Φ

    Είδα φως να τρεμοπαίζει και μπήκα

    Κι όλο μεγαλώνει η παρέα μας! Καλώς μας ήρθες :)))
  15. Φ

    Καλημέρα σε όλους τους βιβλίο - λάτρεις!!

    Καλημέρα κι από εμένα και καλώς όρισες! :γεια:
  16. Φ

    Τα βιβλία που διαβάσαμε εξαιτίας της Λέσχης

    Μόλις τελείωσα το "Ένα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν". Είχα δει ότι πολλοί εδώ μέσα το θεωρούσατε ένα από τα καλύτερα βιβλία που έχετε διαβάσει και το δανείστηκα από τη βιβλιοθήκη της αδερφής μου. Ενώ δεν ενθουσιάστηκα στην αρχή (μου προκαλούσε πολλή θλίψη και δυσκολευόμουν να το πιάσω στα...
  17. Φ

    Έκλαψα όταν τα διάβασα

    Χθες το βράδυ έκλαψα διαβάζοντας το "Ένα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν" στη σκηνή που (δεν σας λέω γιατί δεν μπορώ να βρω την πλοκή :χαχαχα:) Ανυπομονώ να το τελειώσω...
Top