Search results

1. ΚρίτωνΓ

Η θεία (σύγκρυο) Ελλη προτείνει

Με 60 κιλά παίρνεις 1'90 ύψος, οπότε θα δυσκολευτούμε στο μέγεθος. Τι θα έλεγες για 45;
  2. ΚρίτωνΓ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Υποψιάζομαι ότι κάτι τέτοιο επιθυμεί ο προλαλλήσας. Έτσι λειτουργεί η εκπαίδευσις η σωστή:
  3. ΚρίτωνΓ

μισό κιλό; Αυτό φτάνει για να κανελώσει τη μισή γιαουρτοπαραγωγή της Ευρωπαίκής Ένωσης!
  4. ΚρίτωνΓ

Τα κόλπα για εύκολο καθάρισμα του ροδιού είναι σαν τα βιβλία για πετυχημένο μεγάλωμα των παιδιών. Πολύ καλά στη θεωρία, αλλά δεν δουλεύουν στην πράξη (κάτι βαρέματα με το κουτάλι, κάτι χαράγματα με το μαχαίρι- το ρόδι όχι τα παιδιά).
  5. ΚρίτωνΓ

@Φαροφύλακας μαζί σου! Αξίζει 101% το μαζοχιστικό ξεσπόριασμα ροδιού - αποζημιώνει πλήρως και υπογραμμίζει ότι τα απλά και φυσικά πράγματα μπορεί να κρύβουν ηδονές ανώτερες από τις πιο περίτεχνες συνταγές ζαχαροπλαστικής!
  6. ΚρίτωνΓ

Βιβλιονέα

Όλως τυχαίως @Σελεφά, αυτή ακριβώς τη στιγμή παρακολουθώ τις διαλέξεις του στο youtube! Είναι πολύ καλός - ως καθηγητής δημιουργικής γραφής (δεν ξέρω ως συγγραφέας - αλλά εικάζω, επίσης).
  7. ΚρίτωνΓ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

rearrange, rearrange.
  8. ΚρίτωνΓ

Κι εκεί που περπατούσα μόνος χθες βράδυ...

Γιατί τι άλλαξε από το 2016? (εκτός από τον κορονοβίρους) Η καθικιά του δράστη και η μλκία των γύρω είναι διαχρονικές αξίες!
  9. ΚρίτωνΓ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Φεύγουν οι κατσαρίδες με το θόρυβο; Γι αυτό δεν έχω σπίτι μου. Τις διώχνουν οι κόρες μου .Μονίμως κοπανάνε πράγματα. Να τα ενθαρύνω τα κορίτσια (αν και έχουν γκρεμίσει κάτι σοβάδες και κάτι σοβατεπιά). @Έλλη Μ ναι σε όλα εκτός από το rearrange!
  10. ΚρίτωνΓ

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

@Νικόλας Δε Κιντ Εκκρεμές - αγαπημένο ανάγνωσμα. Τρεις φορές και τώρα που το ανάφερες με δελεάζεις και για τέταρτη. Τη Σημειολογία την παρήγγειλα και εγώ και την περιμένω (αν και τη "Σημειολογία στην καθημερινή ζωή" την είχα διαβάσει στην καθημερινή μου ζωή προηγούμενων ετών - αλλά κάποιος μου...
  11. ΚρίτωνΓ

τα expslosive fives και τα disasterous six. Έχουμε έναν εσχατολογικό / καταστροφικό όρο για κάθε ηλικία; Μέχρι ποια; (την εφηβεία, πιο μετά;). Τον @Ειφφελ ας' τον. Έχει βρει την καβάτζα του - και στην ίδια πόλη με τα παιδιά του και χωρίς να τον ενοχλούν - ας είναι καλά το σπίτι με τα φύλλα (ή...
  12. ΚρίτωνΓ

:μουάχαχα::μουάχαχα::μουάχαχα:Το κακό βέβαια είναι όταν έρχονται και σου φωνάζουν μαμα, μαμα να πάω εκεί, να κάνω αυτό, να φάω παγωτό; Τότε τι λες; Δεν είμαι η μάνα σου παιδί μου! Δεν θα ξεχάσω στην παραλία, διακοπές στην Κέρκυρα, μια φορά που η μικρή μου κόρη μωρό αποφάσισε ότι ήθελε να κλαίει...
  13. ΚρίτωνΓ

Φυσικά και κάνεις όλα αυτά, αλλά σε μία γωνία είναι ο @Φαροφύλακας , η @Έλλη Μ , η @Νυχτερίδα και ο @ΚρίτωνΓ και σε καντηλιάζουν γιατί κλαίει το μούλικο. και εσύ νιώθεις και λίγο χάλια που δεν σταματάει και χαλάει τη διάλεξη του Ντόουκινς
  14. ΚρίτωνΓ

Κωμικές στιγμές

Το κωμικό που είναι; Κάτι χάνω;
  15. ΚρίτωνΓ

@Φαροφύλακας εσύ μιλάς για παιδί που μεγαλώνει, όχι για μωρό. Επίσης στην εφηβεία, είναι λογικό να κάνουν την επανάστασή τους. Δεν θεωρώ ότι είναι ενοχική η οπτική μου. Το να λούζομαι αυτά που κάνω, δεν είναι θέμα ενοχής - είναι η λογική συνέπεια των πράξεών μου (έτσι το βλέπω). Δεν το βλέπω ότι...
  16. ΚρίτωνΓ

Όταν τα παραλαμβάνει η αγριόφατσα με τα μούσια και τα άμφια και τα βουτάει μέχρι πνιγμού στο νερό - κανείς δεν τα σκέφτεται, κανέναν δεν ενοχλούν και όλοι χαίρονται και χαμογελούν για τον νεοφώτιστο. Βάρβαρα έθιμα. Ότι και να κάνουν τα μωρά - που συμφωνώ και επαυξάνω είναι ενοχλητικότατα (καγώ...
  17. ΚρίτωνΓ

Θα ήθελα να...

και εσύ τέκνον @Μοκαντάσα αλ Σάφερ;
  18. ΚρίτωνΓ

Θα ήθελα να...

Το γέλιο πάει στην απάντηση - όχι στο βίδεο κλιπ-μουσικό κομμάτι (που είναι δια κλάματα).
  19. ΚρίτωνΓ

Ράδιο Φάρος

Παίζει να είναι πολύ καλύτερος ο Διονύσης από τον Ορφέα στο ορίτζιναλ (όχι ότι είναι κακός ο Ορφέας, αλλά ο Νιόνιος άλλη φάση).
  20. ΚρίτωνΓ

Θα ήθελα να...

Ευκολάκι @Έλλη Μ. Οποιοσδήποτε αμνήμων ή ολικά αμνησιακός χωρίς συγγενείς και κύκλο, σου κάνει. Πιο δύσκολο θα ήταν να θέλεις έναν χωρίς μέλλον. Εκεί θα έπρεπε να πας σε εγκεφαλικά ή εντελώς νεκρούς μπρρρ...:μπρ: