Search results

1. Ροκμαντικ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

* Δε μου αρέσουν οι λίστες τύπου "δέκα πόλεις που πρέπει να επισκεφτείτε μέχρι τα 30 (ξερωγω)". Λίστες to do και not to do. Τι "πρέπει" και τι "δεν πρέπει". Και ποιος τα λέει αυτά; Κάποιος/α που έχει την υποχρέωση να παραδώσει ένα κειμενακι 300 λέξεων για να κλείσει το τεύχος. Δε μου αρέσουν τα...
  2. Ροκμαντικ

Χρόνια μας Πολλά

Χ Ρ Ο Ν Ι Α Μ Α Σ Π Ο Λ Λ Α!!! Αν και σας γνώρισα τώρα τελευταία, νιώθω άνετα κι όμορφα με ανθρώπους που αγαπάμε το ίδιο πράγμα, το βιβλίο, κι ανταλλάσσουμε ιδέες, σκέψεις και πειράγματα. Τούρτα δεν έχει; :χαχα:
  3. Ροκμαντικ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Μεγάλη φίρμα την έχεις κάνει αυτή με το βερίκοκο :ωραίος:
  4. Ροκμαντικ

Όχι, @Αντέρωτά μου, αυτό δεν είναι αφηρημαδα. Πρόκειται για τυπική περίπτωση έλλειψης οργάνωσης. :ναι: Αν έχεις χαρτάκι με μαγνητακι στο ψυγείο, όπου γράφεις κάτι μόλις τελειώσει, δεν το παθαίνεις.
  5. Ροκμαντικ

Βιβλία που εξαντλήθηκαν

Ψάχνω το Σαν Ένα Μυθιστόρημα του Ντανιέλ Πενάκ. Παντού το αναφέρει ως εξαντλημένο. Καμία ιδέα κανείς; :χμ:
  6. Ροκμαντικ

Βιβλία για τον κινηματογράφο

Μου το χαλάς λίγο αλλά η αλήθεια είναι προτιμότερη από την όμορφη πλάνη. :ευχαριστώ: Ήταν λίγο δυσπεπτο αλλά , ας είναι καλά ο @ΚρίτωνΓ , με έκανε να γελάσω.
  7. Ροκμαντικ

Λοιπόν, το Σμιλευοντας το χρόνο του Ταρκόφσκι κάπου το έχει πάρει το μάτι μου σε μια από τις οχτώ βιβλιοθήκες του σπιτιού... Τώρα, πώς βρέθηκε εκεί, θα σε γελάσω... Ευκαιρία όμως! @Πεταλούδα ευχαριστώ για τις παραπομπές!
  8. Ροκμαντικ

Ράδιο Φάρος

9. Ροκμαντικ

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί δε βρήκα κάτι ανάλογο. Αν οι συντονιστές θεωρήσουν πως εμπίπτει αλλού, ας το μετακινήσουν. Διάβασα πρόσφατα το Η Κινηματογραφική Λέσχη του Ντέιβιντ Γκιλμουρ. Oh yes, είναι ο γνωστός μουσικός των Πινκ Φλόιντ. Στο βιβλίο αυτό ξετυλίγει και το συγγραφικό του ταλέντο. Το...
  10. Ροκμαντικ

Κατάφερα να δω από την Τούρτα το πρώτο επεισόδιο (κι αυτό όχι όλο ) πέρσι. Είχα την αίσθηση ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου. Ούτε το σενάριο μου άρεσε ούτε ο τρόπος που έπαιζαν οι ηθοποιοί. Κάποιους από αυτούς τους εκτιμώ γενικά, αλλά εδώ δενννν...
  11. Ροκμαντικ

Όχι οι αφηρημένοι, @Τσίου . Οι υψηλής ευφυΐας :P Παρεμπιπτόντως, ζωή για ταινία έχεις ζήσει!
  12. Ροκμαντικ

Ράδιο Φάρος

Καλημέρα σε όλους! Επειδή δεν την μπορώ καθόλου τη βροχή και ήδη μου λείπει το καλοκαίρι... πολύ...
  13. Ροκμαντικ

Διορθωνω τότε: όλοι έχουμε μια ιστορία ένδειξης ευφυΐας να διηγηθούμε. :ωραίος:
  14. Ροκμαντικ

Ωραια! Βλέπω όλοι έχουμε μια ιστορία αυτοεξευτελισμου να διηγηθούμε. :P Μεταξύ ομοιοπαθων λοιπόν μοιράζομαι κι εγώ: Έχω κάνει κύκλους σε roundabout γιατί από αφηρημαδα έχασα τη σωστή έξοδο Έχω πάει βόλτα τη σακούλα με την ανακύκλωση. Αυτά τα best of. Σίγουρα έχω κι άλλα, δε μου έρχονται τώρα...
  15. Ροκμαντικ

Η θεία (σύγκρυο) Ελλη προτείνει

Λογικό. Εκείνη προσφέρει το βασικό: φαϊ. Εσύ προσφέρεις διασκέδαση. Ρίξε μια ματιά στην πυραμίδα του Μασλοου...
  16. Ροκμαντικ

Βραδινές σκέψεις Μετά από χρόνια, που προσπάθησα κιόλας να το αναπτύξω (στο βαθμό που μπορώ φυσικά), κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το μουλτιτασκινγκ δεν είναι καλό πράγμα. Ενδείκνυται ίσως για δραστηριότητες ήσσονος σημασίας. Κάθε τι που κάνουμε στη ζωή μας, από το να φτιάξεις έναν καφέ, απαιτεί...
  17. Ροκμαντικ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

@Λένκοβιτς Περαστικά σου! Καλό κουράγιο!