Search results

1. Φαροφύλακας

Ράδιο Φάρος

κάνε μου λιγάκι μμμμμ.....
  2. Φαροφύλακας

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Πέρασα οπτική ίνα. Συγχρονίζω στα 130 Mpbs (και άλλα τόσα στο upload). Ήρθε η ώρα να ζήσω και τέτοιες στιγμές.
  3. Φαροφύλακας

Μαζί σου @Ασάρα Επίσης, πολλοί ιστότοποι μπερδεύουν τις ειδήσεις με διαφημίσεις που μοιάζουν με ειδήσεις. Κατά τα άλλα, να μην διασπείρουμε ψευδείς ειδήσεις και παραπληροφόρηση για να μην μπερδεύεται ο κόσμος.
  4. Φαροφύλακας

Όταν δεις όλες τις φωτογραφίες μαζί, σου δίνεται η εντύπωση πως ζει την ζωή της με κλειστά τα μάτια. :)))) άσχετο: να και μια είδηση για φωτιές, στην Ισπανία, όμοια με αυτές που είχαμε εδώ, πριν λίγο καιρό. Καπου το συζητούσαμε. Ξέρω πως ειδικά όταν κινδυνεύει το σπίτι σου υπάρχει...
  5. Φαροφύλακας

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Φαντάζομαι πως ειδικά ως δημόσιο (ή "δημόσιο") πρόσωπο, υπάρχει ένα άγχος, τουλάχιστον αρχικά, να φτάσεις κάποιον αξιοπρεπή αριθμό επαφών/ακολούθων. Εξού και θα προσλαμβάνεται κάποιο γραφείο digital marketing το οποίο θα επιστρατεύει τεχνικές, μία εκ των οποίων και η συγκεκριμένη.
  6. Φαροφύλακας

Νομίζω πως αν αρχίσεις να ακολουθείς λογαριασμούς που σε ενδιαφέρουν και να κάνεις λάικ σε πράγματα που σου αρέσουν, ο αλγόριθμος θα στρώσει πάνω σου.
  7. Φαροφύλακας

Άσε ρε συ! Κόβω σαν Κόπτης! (στην ιδιόλεκτό μου = απίστευτο!)
  8. Φαροφύλακας

Αυτό που θεωρώ πως είναι η καλή είδηση, είναι πως ο δικαστής μπόρεσε και είδε πως ο άνθρωπος απλά έκανε μια ανοησία, και δεν τον εξουδετέρωσε αλλά του έδωσε, πολύ ανθρώπινα, μια δεύτερη ευκαιρία, δίχως ποινή, ουσιαστικά. Και μάλιστα σε ένα θέμα στο οποίο υπάρχει τόση ευαισθησία, αυτό της...
  9. Φαροφύλακας

Το λες, @Βάγγυ, το λες.
  10. Φαροφύλακας

Δεν μου αρέσει καθόλου η γεύση της τρούφας. Δηλ. απορώ με την ανθρωπότητα που θεώρησε πως αυτή είναι μια καλή γεύση και μάλιστα ταιριάζει να την βάλουμε στο φαγητό ώστε να καλυφθεί οποιαδήποτε άλλη, σεμνή, ωραία γεύση μπορεί να είχε αυτό.
  11. Φαροφύλακας

Ψιλή κουβέντα για βιβλία κ.τ.λ.

Εγώ στην δική μου μητέρα, μέσα στις πολλές ταινίες που της έβρισκα να βλέπει, της διάλεξα και το The Little Death (2014), το οποίο έχει ένα γλυκό χιούμορ γύρω από τις σεξουαλικές διαστροφές. Σκέφτηκα πως μπορεί να της φαινόταν διασκεδαστική σαν ταινία. Δεν ξέρω με ποια λογική καθώς η μητέρα μου...
  12. Φαροφύλακας

@Διχασμένη νομίζω πως αυτό που περιγράφεις και νιώθεις είναι πολύ κοινό για τους περισσότερους. Να δώσω σαν παράδειγμα μια ίσως πιο συνηθισμένη κατάσταση: παίζει μια ταινία στην τηλεόραση και ξαφνικά έχει μια ερωτική σκηνή. Πολλοί άνθρωποι νιώθουν, σε μια τέτοια στιγμή, άβολα. Αυτό μάλλον έχει...
  13. Φαροφύλακας

Ίσως είναι μια καλή ευκαιρία να ξεπεράσεις αυτό το ταμπού. Δώσε το και μπορείς να την προειδοποιήσεις πως έχει ερωτικές σκηνές. Αφότου το διαβάσει, μπορείτε να συζητήσετε το βιβλίο και μπορεί να διαλέξει αυτή αν θα σχολιάσει κάτι σχετικά.
  14. Φαροφύλακας

Ισπανικά που ακούγονται σαν... Ελληνικά

Πάμε Κούβαααααααα. Σάλσα ρούμι και Αβάνα. Όμως του χρόνου τώρα. Οι φετινές διακοπές πλησιάζουν στο τέλος τους. Και στο μεταξύ θέλω πρόοδο στα Ισπανικά και στην μπατσάτα. :))))
  15. Φαροφύλακας

Είμαι οπαδός του καλού δραματικού σινεμά. (πρέπει να πληρώνει για κάποια ασέβεια στον θεό γκανέσα, πάντως, αν κρίνω από τα κοντινά στο είδωλό του) Δεν ξέρω αν είδες το δραματικό τηλεφώνημα με τον Mr. Williams, που έβαλα πιο πάνω.
  16. Φαροφύλακας

Ισπανικά που ακούγονται σαν... Ελληνικά

Άντε, ανεβείτε κι άλλοι στο παπόρι! :gifάκιπουείχεβάλειπαλιάηΤσίουμεένανπουλέει"έλα-έλα"αλλάτώραδενθυμάταισετιαναφέρομαι: