Search results

1. Αντέρωτας

Ερώτημα σε απάντηση εκδότη

Καλη επιτυχια στον επομενο εκδοτη
  2. Αντέρωτας

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Μου αρεσει που οταν καποιος διασημος η ινφλουενσορας κανει coming out στα σοσιαλ, προκειμενου να το βγαλει απο μεσα του, να ενωσει τη φωνη του με τους ΛΟΑΤΚΙ... περιμενοντας απο τη μια ενα αγκαλιασμα και συγχαρητηρια για το θαρρος του, και απο την αλλη κραξιμο απο τρολλ και αλλους... λαμβανει...
  3. Αντέρωτας

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Νομιζω παντως τον συγκεκριμενο τον εβλεπα κυριως σε ιδιωτικα καναλια
  4. Αντέρωτας

Χμμμ μου ερχερται στο μυαλο εανς μπαρμπας μου που ειναι ιδιαιτερα θετικο και αγαπητο προσωπο τριγυρω. Φαινεται ομως οτι πηγαζει απο μεσα του, και οχι απο εξαναγκασμο ή στυλακι "θετικης ενεργειας"
  5. Αντέρωτας

Ραντομ σκέψη: η Κομισσα της Κέρκυρας παιζει να ειναι η μοναδικη ελληνικη ταινια που δεν εχει μπουζούκι στο σάουντρα
  6. Αντέρωτας

Αγγλισμοί

Αυτον τον καιρο παιζει μια διαφημιση καφε που λεει "Θελεις την πιο L'Or Limited Creations εμπειρία;" Οτι δηλαδη στα ελληνικα υπαρχει κατι σαν λορλιμιτεντκριεισονσεμπειρία και τωρα συζηταμε για την πιο λορλιμιτεντκριεισονσεμπειρία :χαχα: Το οποιο προφανως ειναι απευθειας μεταφραση καποιου...
  7. Αντέρωτας

Μου αρέσει που όταν καποιος κανει κατι γρηγορα, συνηθως του λενε "Πςςς, μα ποιος εισαι, ο Φλας Γκορντον;" :D ...μπερδευοντας δηλαδη τον σουπερηρωα the Flash, τον Ανθρωπο Αστραπη, του οποιου η υπερδυναμη ειναι η υπερταχυτητα, με τον εντελως ασχετο διαστημάνθρωπο Flash Gordon Ο Φλας σκέτο aka ο...
  8. Αντέρωτας

Καθαρα υπαρξιακη απορια Πιστευετε κι εσεις οτι υπαρχει ενα αρχετυπο/στερεοτυπο του "σεφ με τατουαζ"; Το στερεοτυπο παιζει συνηθως σε κωμωδιες και σατιρες. Ειχα ακουσει σε μια σειρα εναν να λεει "σε πηγα σε χλιδατο εστιατοριο με σεφ με τατουαζ", ή ατακα τυπου "θα γινω μεγαλος σεφ, θα εχω και...
  9. Αντέρωτας

Πολλα ειναι αυτα που δεν μας αρεσουν στις ειδησεις, αλλα τρελαινομαι οταν συμβαινει το εξης Εχετε παρατηρησει οταν συμβαινει; Ειναι ο ρεπορτερ σε συνδεση και περιγραφει τι εγινε, ή τις πληροφοριες, και ενω λεει λεει λεει, ο κεντρικος παρουσιαστης (συνήθως κεντρική παρουσιάστρια) προσπαθει να...
  10. Αντέρωτας

Ήρωας βιβλίου που σου μοιάζει

Ειμαι κατι μεταξυ Δρακουλα, Φρανκενσταιν και Κουασιμοδου
  11. Αντέρωτας

Σκέψεις για την κατάσταση της Λέσχης του Βιβλίου

Ναι αυτο ηθελα να τονισω. Δεν ειμαστε ενα μπλογκ που εχει καποιο προσωπικο αρθρογραφων και γινεσαι συνδρομητης και καθε τοσο διαβαζεις ενδιαφεροντα πραγματα. Το προσωπικο εσαι εσυ ο ιδιος, οπως ολοι μας. Ο,τι θελουμε να υπαρχει υποτιθεται οτι το γραφουμε/μοιραζομαστε εμεις. Ως εκ τουτου δεν...
  12. Αντέρωτας

Σκέψεις για την κατάσταση της Λέσχης του Βιβλίου

Συμφωνω με ολους. Η θεματολογια που μπαινει σε ενα φορουμ εχει να κανει με τη διαθεση των ατομων που το αποτελουν. Δεν υπαρχει καποια κεντρικη κατευθυνση οπως "αυτο το μηνα θα εχουμε αφιερωμα στον Καφκα", ουτε εχει καποιο προσωπικο-αρθρογραφους που αναλαμβανουν να γραφουν αφιερωματα ή αρθρα πανω...
  13. Αντέρωτας

Τι ωραιο θεμα ανοιξες @Χρυσένια, και τι ομορφα που το θέτεις. Επικεντρωνοντας στα τελικα σου ερωτηματα: Έκτρωση μπορει να κάνει κάποια για οποιονδήποτε λόγο, όχι μονο για να προφυλάξει το παιδι απο καποια ασθένεια ή απο καποια ασχημη ζωη. Απο εξαναγκασμό απο οικογένεια και σύντροφο μέχρι μονο...
  14. Αντέρωτας

Η ζωή (μας) την εποχή του Κορωνοϊού

Δεν ξερω για τσιπακια του Μπιλ Γκειτς κλπ. Αλλα αυτη η ιστορια με σκαναρισμα μπαρκοουντ για να εχεις δικαιωμα να κατσεις σε καφετερια κλπ μου κανει για σαιμπεροκατασταση και αλλες δυστοπιες τυπου 1984. ΓΟΥΣΤΑΡΩ
  15. Αντέρωτας

Θα ήθελα να...

Τηγανίλα με σιροπιαστη γαλατίλα; 😱
  16. Αντέρωτας

Μου αρεσει ο ΝτιΚάπριος. Ειδικα στις ταινιες του Ταραντινου
  17. Αντέρωτας

Όταν πηγαίναμε σχολείο...

Ημουν χαλια μαθητης και παιδι γενικα. Φανταζομαι αν ημουν μαθητης σημερα θα λεγαμε οτι εχω "μαθησιακες δυσκολιες" αλλα τοτε το λεγαμε απλα "χαζός" ή "τεμπελης". Αλλα επειδη ειχα δειξει (λενε) ψυγματα ευφυιας, με ελεγαν απλα τεμπελη. Μια εικονα για το λουκι που περνουσα στο σχολειο τοτε, ειχα...
  18. Αντέρωτας

Φαντασου ο ηθοποιος Μελετης Ηλιας να γινει σπουδαιος και τρανος και μετα απο χρονια να τον τιμησουνε με μια "Οδος Ηλία". Και οι επομενες γενεες θα αναρωτιουνται "ποιον Ηλια ρε παιδια; ΤΟ Μαμαλακη; Του 16ου;"
  19. Αντέρωτας

Αυτο δε μου εχει τυχει (οχι για να μη λετε) αλλα μου εχει τυχει το αναποδο: Να πει οτι εχει να εκμυστηρευτει κατι πολυ σημαντικο ή ενδιαφερον, αλλα δεν μπορει τωρα γιατι εχει δουλεια, να περιμενω εγω να τελειωσει για να ακοσω τι ειναι, και κατοπιν να αλλαξει γνωμη η να πει κατι ακυρο οπως...