Search results

1. Ειφφελ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Εμένα δεν μου βάλανε :κάτω::οργή::τσκτσκ::νύστα:
  2. Ειφφελ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Μιας και μιλάμε για το Πάσχα. Είμαι από αυτούς που θέλουν να είναι με την γυναίκα τους και το παιδί τους κάνοντας αυτά που μας αρέσουν (τα δικά μας) ανεξαρτήτως μέρας. Πολύ πολύ σπάνια θέλω παρέες, οπότε δεν συμπαθώ τις υποχρεωτικές μαζώξεις των εορτών. Τις οποίες έχω γλυτώσει 2 χρόνια τώρα και...
  3. Ειφφελ

Βιβλία - Stephen King - Σπίτι απο Φύλλα

Έχεις μήνυμα
  4. Ειφφελ

Βιβλία - Stephen King - Σπίτι απο Φύλλα

Έχεις μήνυμα
  5. Ειφφελ

Αν μπορείς κάνε μου hot spot γιατί θέλω να δω τα καινούρια βίντεο του ράδιο φάρος και δεν έχω mb...

Αν μπορείς κάνε μου hot spot γιατί θέλω να δω τα καινούρια βίντεο του ράδιο φάρος και δεν έχω mb :)))):))))
  6. Ειφφελ

Καλημέρα!

Καλώς ήρθες. Καλές γιορτές
  7. Ειφφελ

Πονεμένες Ιστορίες Καθημερινής Τρέλας

Ναι, πρέπει να είναι απίστευτος αγώνας. Περιμένω να βρω ευκαιρία να το κάνω με το παιδί μου. Μιας και ζηλεύω αυτούς που τρέχουν οικογενειακά με τα καροτσάκια. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
  8. Ειφφελ

Πονεμένες Ιστορίες Καθημερινής Τρέλας

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, για ποιο λόγο θέλεις να τρέξεις Βιέννη; Γενικά δεν θα πήγαινα εξωτερικό για μαραθώνιο λόγω της αποκατάστασης που χρειάζεται μετά τον αγώνα την οποία δεν θα ήθελα να συμπληρώσω και την ταλαιπωρία του ταξιδιού. Εκτός βέβαια από τον μαραθώνιο της Eurodisney που δεν με...
  9. Ειφφελ

Συνανάγνωση: "Ο θείος Πέτρος και η Εικασία του Γκόλντμπαχ" Απόστολος Δοξιάδης

@Στυλιανός λάβε μέρος να είμαστε δύο που δοκιμάζουμε πρώτη φορά συνανάγνωση. Νομίζω ότι θα τραβήξει το ενδιαφέρον της λέσχης
  10. Ειφφελ

Συνανάγνωση: "Ο θείος Πέτρος και η Εικασία του Γκόλντμπαχ" Απόστολος Δοξιάδης

Θα λάβω και εγώ μέρος στην συνανάγνωση. Είναι η πρώτη μου οπότε μην έχετε μεγάλες προσδοκίες από την συμμετοχή μου. Έχω δανειστεί ήδη το βιβλίο από την βιβλιοθήκη και είμαι έτοιμος. Αν σας έρχεται στο μυαλό κάποια συμβουλή, καλοδεχούμενη
  11. Ειφφελ

Αγαπημένα κινούμενα σχέδια μιας άλλης εποχής...

Είχε την σειρά στο ertflix. Όλα τα λεφτά, πολλές αναμνήσεις και πολύ συγκίνηση
  12. Ειφφελ

Βίδεο κλιπ μιας άλφα αισθητικής

Το πιο αστείο βίντεο κλιπ κατ εμέ Αστείο είναι το κλείσιμο του βίντεο κλιπ. Έχουν βγει κι άλλες εκδόσεις, εξίσου αστείες, του συγκεκριμένου τραγουδιού με διαφορετικό τέλος. Βρίσκω το συγκεκριμένο συγκρότημα πολύ διασκεδαστικό. Ρίξτε μια ματιά και σε άλλα βίντεο κλιπ του συγκροτήματος...
  13. Ειφφελ

Βίδεο κλιπ μιας άλφα αισθητικής

Κακό χιούμορ λόγω ιδιαιτερότητας της εποχής
  14. Ειφφελ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Το κύριο βιβλίο που διαβάζω αυτή την περίοδο είναι το κουρδιστό πουλί του Μουρακάμι. Νιώθω ότι ζω την ιστορία σαν χαρακτήρας του βιβλίου και αγωνιώ πραγματικά για το τι θα γίνει. Έχω διαβάσει λίγο πάνω από το μισό βιβλίο και δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Αντίθετα, το ενδιαφέρον μου για το τι θα...
  15. Ειφφελ

Βιβλία που θέλω να αγοράσω (και γιατί)

Πόνιο, αγαπημένη. :αγαπώ::αγαπώ: Θα το πω και ας θεωρηθεί ιεροσυλία. Ναι.. Αυτές οι ταινίες πραγματικά μπορούν να συγκριθούν με την ανάγνωση ενός καλού βιβλίου. Το είπα, λιθοβολιστε με, δεν με νοιάζει :χαχα::χαχα::))))
  16. Ειφφελ

Βιβλία που θέλω να αγοράσω (και γιατί)

Θα ήθελα να αγοράσω αυτή τη βιβλιοθήκη https://fb.watch/53DpgiR9H2/ Γιατί είμαι λάτρης του συγκεκριμένου στούντιο
  17. Ειφφελ

Ξένες λέξεις που μοιάζουν ελληνικές και μας μπερδεύουν

Και το νότος που μοιάζει με το North πιστεύω ότι έχει μπερδέψει πολύ κόσμο μαζί με εμένα
  18. Ειφφελ

Πώς αντιδράμε όταν κάποιος κατηγορεί τον αγαπημένο μας λογοτέχνη ή το αγαπημένο μας βιβλίο;

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Όταν συμβαίνει σε άλλες περιπτώσεις να κρίνουν τις αποφάσεις μου για τις επιλογές που έχω κάνει για να διασκεδάσω, τους αντιμετωπίζω με πάρα πάρα πάρα πολύ μεγάλη αδιαφορία
  19. Ειφφελ

Ποια βιβλία δεν αντέξατε να τελειώσετε και για ποιο λόγο;

Η τριλογία του γητευτή με μεγάλη μου απογοήτευση. Είχα τελειώσει το παιχνίδι που έχει εμπνευστεί από το βιβλίο. Όταν το τελείωσα, ένας φίλος μου με ενημέρωσε για την ύπαρξη των βιβλίων τα οποία αγόρασα με μεγάλο ενθουσιασμό για να τα διαβάσω. Η μετάφραση είναι επιεικώς άθλια. Λυπάμαι πολύ που...
  20. Ειφφελ

Ξένες λέξεις που μοιάζουν ελληνικές και μας μπερδεύουν

Το πιο αστείο είναι που το ναι σε εμάς μοιάζει με το όχι στις περισσότερες γλώσσες no nein κτλ