Search results

1. Χανκ Μουντυ

Διάβασε Ένα (ή και Περισσότερα) Αγαπημένο μου Βιβλίο (Μέρος Δέκα Παρά Ένα)

Το Υπεριων δεν ειναι σειρα, απλα ειναι δυο τομοι. Αν θες προτεινω κατι αλλο. Απο τα δικα σου, δεν εχω διαβασει κανενα. Ευκαιρια ειναι. Σε πρωτη φαση, σκεφτομαι να ξεκινησω το "Ο Ποτης". Αλλα πιθανοτατα με το νεο ετος. :)
  2. Χανκ Μουντυ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Τελειωσα το -εξαιρετικο- Τι ειδε η Γυναικα του Λωτ. Το ειχα βαλει και στην τριαδα μου για το "Διαβασε ενα αγαπημενο μου βιβλιο", πριν καν το τελειωσω. Τοσο καλο! Συνεχιζω με Neil Gaiman και το Οι Γιοι της Αραχνης (το οποιο ειναι σικουελ του Πολεμου των Θεων).
  3. Χανκ Μουντυ

Tο The Stand (Το Κορακι, οπως ειχε αποδοθει ο τιτλος του παλιοτερα), ειναι ενα ΕΠΟΣ! Τωρα, το μεγεθος του ειναι πραγματι μεγαλο και ισως κουρασει καποιον, αλλα εγω το απολαυσα πραγματικα.
  4. Χανκ Μουντυ

Tο The Stand (Το Κορακι, οπως ειχε αποδοθει ο τιτλος του παλιοτερα), ειναι ενα ΕΠΟΣ! Τωρα, το μεγεθος του ειναι πραγματι μεγαλο και ισως κουρασει καποιον, αλλα εγω το απολαυσα πραγματικα.
  5. Χανκ Μουντυ

Η δικη μου τριαδα 1. Ουρσουλα Λε Γκεν: Ο Αναρχικος των δυο κοσμων 2. Νταν Σιμονς: Υπεριων (+ Η Πτωση του Υπεριωνα, ειναι διλογια) 3. Ιωαννα Μπουραζοπουλου: Τι ειδε η Γυναικα του Λωτ;
  6. Χανκ Μουντυ

Και φετος λεω να "ξεβολευτω" αναγνωστικα, οποτε ειμαι μεσα. Η τριαδα μου θα ανακοινωθει εν καιρω.
  7. Χανκ Μουντυ

Τελειωσα το Εγκλημα στο Εξπρες Οριαν. Ηταν το 2ο της Κριστι που διαβαζω, μετα το Δεκα Μικροι Νεγροι. Κι αυτο απολαυστικο. Εχει τον τροπο η Αγκαθα να σε κραταει σε αγωνια καθως ξεδιπλωνει τη λυση του μυστηριου. Θα συνεχισω σε αλλο κλιμα. Τι ειδε η Γυναικα του Λωτ, της Ιωαννας Μπουραζοπουλου.
  8. Χανκ Μουντυ

Τελειωσα τη βιογραφια του -μεγαλυτερου (κατ' εμε) αθλητη ολων των εποχων σε οποιοδηποτε σπορ- Μαικλ Τζορνταν, Ζωη. Θα συνεχισω με τον πρωτο μου Ηρακλη Πουαρο και το Εγκλημα στο Εξπρες Οριαν, της Αγκαθα Κριστι.
  9. Χανκ Μουντυ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Αναρτηση φιλου βιβλιοπωλη στο φουμπου. Μπαίνει στο βιβλιοπωλείο, τον βλέπω... Ξέρω από το πρώτο δευτερόλεπτο, ότι θα γίνει μαλακία. Η εμπειρία μου πλέον, μου δίνει αυτή την δυνατότητα, παρ'όλα αυτά, δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά να είμαι ευγενικός και να προσπαθήσω να κάνω την δουλειά μου, όσο...
  10. Χανκ Μουντυ

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Κι εγω το ελπιζω. Αν και με οσα εχω διαβασει απο εδω κι απο κει, νομιζω οτι δεν θα απογοητευτω.
  11. Χανκ Μουντυ

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Παρελαβα χθες, τρια βιβλιαρακια απο την Πολιτεια Ο Δρακος του Παγου - Τζορτζ Ρ. Ρ. Μαρτιν Η Υστατη Αυτοκρατορια, Τομος Α + Τομος Β - Μπραντον Σαντερσον
  12. Χανκ Μουντυ

Τελειωσα το 60 Ωρες, του Ντιν Κουντζ. Καλουτσικο θριλερακι, αλλα μεχρι εκει. Θα συνεχισω με το Μαικλ Τζορταν-Ζωη, του Ρολαντ Λαζενμπυ.
  13. Χανκ Μουντυ

Παρε Παρε Παρε... Πωληση Διαφορων Βιβλιων

Ωρα και για μενα να ξεφορτωσω σιγα σιγα τη βιβλιοθηκη μου. Για την ωρα δινω τα παρακατω. Αν καποιο το εχετε βρει καπου φθηνοτερα, σφυριξτε για να αλλαξω την τιμη. Λίλιθ – Τζορτζ Μακντόναλντ (Αίολος) 5 ευρω Η Άγρια Μαίριλυν - Jerome Charyn (Τα Νέα) 3 ευρω Ο Καλός και ο Κακός – Φίλιπ...
  14. Χανκ Μουντυ

[Μίνι Σειρά] Band of Brothers

imdb link Το Band of Brothers, ειναι μια μινι σειρα 10 επεισοδιων (περιπου 1 ωρα το καθενα) με θεμα τον 2ο Παγκοσμιο Πολεμο. Συγκεκριμενα καθ'ολη τη διαρκεια της σειρας, ακολουθουμε την πορεια του 5ου Λοχου (Easy Company) των Αερομεταφερομενων του 506ου Συντάγματος του Αμερικανικού Στρατού, απο...
  15. Χανκ Μουντυ

Βιβλία για το Ποδόσφαιρο

Οπως ισως καταλαβατε και απο τον τιτλο,το διαβασμα δεν ειναι η μονη μου αγαπη.Ο αθλητισμος και δη το ποδοσφαιρο,εχει μεγαλο μεριδιο στην καθημερινοτητα μου.Ετσι,αναποφευκτα αρχισα να συνδιαζω τα δυο αυτα παθη.Κι επειδη προσεξα οτι δεν υπαρχει αναλογο νημα στο forum,ειπα να ανοιξω εγω ενα...
  16. Χανκ Μουντυ

Γεια χαρα...

Καλησπερα σε ολη την παρεα.Με λενε Γρηγορη και βρεθηκα εδω τυχαια,μεσω google.Δεν θυμαμαι πως ακριβως,αλλα κατι εψαχνα για ενα βιβλιο και...να'μαι! Τα τελευταια 3-4 χρονια με εχει πιασει μια βιβλιοφαγικη μανια και ξεκοκαλιζω το ενα βιβλιο μετα το αλλο.Διαβαζω σχεδον τα παντα,απο...