Search results

1. Σελεφά

Βιβλιονέα

Το goodreads άλλαξε την πλατφόρμα του. Λίγο καλύτερα από πριν... Η αναζήτηση λίιιγο έγινε καλύτερα...
  2. Σελεφά

Βιβλιονέα

εε! γίνεσαι υπερβολικός τώρα. Αυτό θα γίνει μετά τη Δευτέρα Παρουσία
  3. Σελεφά

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Αγόρασα το Η βραχνή φωνή του ερωδιού, 4ο βιβλίο της σειράς οι Μύθοι των Οτόρι, της Λιαμ Χέρν Μένει να αγοράσω τα 1-3 και 5. Το πήγα λίιιγο ανάποδα στην αγορά :μουάχαχα:
  4. Σελεφά

Βιβλιονέα

Ε! ήθελα αν σου δείξω ότι η πραγματικότητα είναι χειρότερη από την όποια ξεχασμένη ανάμνηση που είχες. Ναι και εγώ το παθαίνω αυτό, αν και συνήθως καταλήγω να διαβάζω μεγάλα. Έπειτα κάνω αποτοξίνωση με τα μικρότερα.
  5. Σελεφά

Βιβλιονέα

Σε γενικά πλαίσια θυμάμαι. Νομίζω πέρσι διάβασα τον 2ο τόμο... Σκέφτομαι να πιάσω με την ευκαιρία και τη νουβέλα με την Άουρι. Επίσης... Δε θυμάσαι καθόλου καλά. Το όνομα του ανέμου είναι 856 σελίδες στα ελληνικά, 672 στα αγγλικά και σε ηχητικό 28 ώρες Όσα φοβούνται οι σοφοί είναι 1432 σελίδες...
  6. Σελεφά

Βιβλιονέα

16 Σεπτεμβρίου 2022 Άντε να δούμε...
  7. Σελεφά

Προτάσεις για ταινίες

Μέχρι και στον ύπνο το ντοκιμαντέρ έβλεπα. Από όπου και αν το πιάσεις η ιστορία της ήταν τραγική. Στο τέλος μου έκανε εντύπωση ο πατέρας της. Έμοιαζε να έχει PTSD ακόμα από τον πόλεμο.
  8. Σελεφά

Προτάσεις για ταινίες

Προτείνω το ντοκιμαντέρ Girl in the Picture. Έκλαψα πάρα πολύ κατά τη διάρκεια.
  9. Σελεφά

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Δε ξέρω αν πρέπει να κλάψει κανείς με το σκηνικό ή να γελάσει.
  10. Σελεφά

Και το δώρο ήταν βιβλίο!

Είχα κάνει μια ανάρτηση παλιότερα για την παγκόσμια ημέρα "Χάρισε ένα Βιβλίο", μπορούμε να το κάνουμε κάθε χρόνο.
  11. Σελεφά

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Όταν θέλει κάποιος να ενημερωθεί επιλέγει youtube... Επίσης, είδα σε ένα βιντεάκι ότι επειδή έχει μεγαλύτερο ****** από ό,τι ο μέσος Κορεάτης, οπότε θα κόψει λίιιιγο κεφαλάκι υποθέτω και να φtάσει στισ 3.5 ίντσες.
  12. Σελεφά

Και το δώρο ήταν βιβλίο!

Τρεις μικρές υπέροχες μπουκίτσες. Δώρο από το μέλος @Αλουκαρδ :γιούπι::γιούπι::γιούπι::γιούπι::γιούπι:
  13. Σελεφά

Δανειστικές βιβλιοθήκες στην Αθήνα

Κορυδαλλού για Νέο Κόσμο δε βρήκα κάτι αλλά υπάρχει στη Δάφνη. Από αποστάσεις δε ξέρω, δεν μένω Αθήνα
  14. Σελεφά

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Μμμμ! είμαι κάπου στη μέση. Είναι καλογραμμένο και διαβάζεται γρήγορα... ωστόσο, δεν τρελάθηκα... Είναι ιστορία μέσα στην ιστορία και μέχρι στιγμής δεν μπορώ να καταλάβω πως η μια ιστορία επηρεάζει συναισθηματικά/εγκεφαλικά την άλλη. Και στη ταινία δε το κατάλαβα...
  15. Σελεφά

Ευχαριτωωωωωω πάαααρα πολύ
  16. Σελεφά

@Αλουκαρδ Εκτός από το 11 και το 28 τα υπόλοιπα είναι εξαντλημένα από παντού. Την τελευταία 7ετία σιγά-σιγά μπόρεσα να τα βρω. Αν δε σου λείψουν πραγματικά θα ήταν εξαιρετική η βοήθειά σου στην ολοκλήρωση της συλλογής μου.
  17. Σελεφά

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Ξεκίνησα σε ηχητικό το Tony and Susan του Austin Wright. Στο βιβλίο αυτό βασίστηκε η ταινία Noctural Animals. Θυμάμαι η ταινία μου είχε αρέσει μέχρι κάπου στη μέση (;) Μετά το έχασα εγώ; το έχασε η ταινία; Χαθήκαμε και οι δυο; Τε(λο)σπά(ντων), είπα να το πιάσω μήπως και μου δοθούν κάποιες...
  18. Σελεφά

Τελικά από αυτά που παρήγγειλα είχαν μόνο τα δυο 😭😭. Οπότε έβαλα άλλο στη θέση τους. Οπότε αυτά που μου λείπουν είναι: 11. Πρόσεχε πριν κάνεις μια ευχή 23. Η επιστροφή της μούμιας 28. Το φάντασμα του θεάτρου 33. Τρόμος στην κατασκήνωση 40. Η νύχτα της ζωντανής κούκλας IIΙ 45. Η κατασκήνωση...
  19. Σελεφά

για να ολοκληρώσω τη σειρά... και ας ελπίσουμε να βρω τα τελευταία 4 που μου λείπουν...
  20. Σελεφά

Αναζητώ: "NEVERWINTER" Η τελευταία περιπέτεια

Κάνε λίγο υπομονή. Η σειρά βιβλίων Forgotten Realms κυκλοφορεί ξανά. Τα 2 πρώτα βιβλία του Neverwinter επανακυκλοφόρησαν φέτος το Μάιο, οπότε θα βγουν και τα άλλα της σειράς.