Search results

1. Βάγγυ

Ψιλή κουβέντα για βιβλία κ.τ.λ.

Παιδιά, θέλει η αδερφή μου να πάρει κάποιο από τα πόκετ βιβλία της Λαγκμπεργκ. Εγώ δεν έχω διαβάσει κανένας της και δεν τα ξέρω. Εχει να μου προτείνει κάποιος κάτι;
  2. Βάγγυ

Από πού το παρωνύμιό σου;

Χαχα, για το lucky Λουκα λέω. Λάκη Λουκα. :όχιόχι: Εντωμεταξυ είσαι σε φάση, deal with it. :ρ @Αντέρωτας εχε χάρη που αυτό το ήξερα. :θρρρ:
  3. Βάγγυ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Όσοι διαβάσατε το Μολυβένιοι στρατιώτες της Αλεξιεβιτς, πού το βρήκατε γιατί το βρίσκω εξαντλημένο.
  4. Βάγγυ

Από πού το παρωνύμιό σου;

Λοιπόν, εγώ λέω, εσείς οι δυο να σταματήσετε να μιλάτε. Αντε γιατί αρχίσατε το ένα παλιό κόμικ μετά το άλλο και μας καταστρέφετε τα πάντα. Άκου εκεί αρσενικό η Ντόλη η κοριτσάρα. Και Λάκη. Άκου εκεί Λάκη, από το Βασιλάκη (Καΐλα). :όχιόχι::όχισουλέω:
  5. Βάγγυ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

@Τσίου τα έψαξα τώρα που το σχολίασες γιατί δεν το είχα ακούσει καν το όλο συμβάν. Στις δίκες αυτές, παραπέμφθηκαν και οι κοινωνικοί λειτουργοί, ενοχοποιήθηκαν κι αυτοί, ή πέρασε έτσι και ξαναπήγαν στη δουλειά τους; Α, είναι στο νετφλιξ είπες, θα το δω.
  6. Βάγγυ

Βρε άτιμε, δεν ντρέπεσαι; 5 μήνες σε παρακαλάω να τα διαβάσεις και με έβαζες σε αναμονή. :φιρουλί: Έχω μάρτυρες φίλτατε, @Καστάλια πάρε θέση σε παρακαλώ.:ρ
  7. Βάγγυ

Τελείωσα το Τσερνομπιλ, ένα χρονικό του μέλλοντος, το οποίο ήταν λίγο βαρύ για παραλία, αλλά κάτι παραπάνω από εξαιρετικό. Διάβασα στο μεταξύ κι ένα μικρό βιβλιαράκι, μια αυτό έκδοση από συγγενή μου, Ελπίδα, το βιβλίο που κάηκε, που μετά το Τσερνομπιλ ήταν καλή επιλογή γιατί ήταν μικρό κι...
  8. Βάγγυ

Βιβλιοπωλεία

Και το Θεσσαλονίκη Ραγιάς Ερμού 44 Τηλ. 2310 229010 , 2310 264420 έχει καμιά 5ετία που έχει κλείσει.
  9. Βάγγυ

Τι όνειρο κι αυτό...

Τι εννοείς σ' αρέσουν τα τρομακτικά όνειρα; Γιατί μπορεί να αρέσει σε κάποιον να βλέπει εφιάλτες; Εκτός κι αν σ' αρέσει να τα ακούς από άλλους, όχι να τα βλέπεις. Τότε πάω πάσο. :ρ
  10. Βάγγυ

Τι όνειρο κι αυτό...

Νομίζω πως εσύ μας ξεπέρασες ολους/ες. Καλά που το αφήσεις τις ενοχές, χωρίς ενοχές, γιατί κάτι με άλογα, κάτι με γάτες, κάτι με παπαγάλους, ανοίγεις κι ένα ζωολογικό κήπο άμα λάχει. ?
  11. Βάγγυ

Τα χρόνια της αλληλογραφίας

Τι όμορφο νήμα!! Δεν είχα ποτέ τέτοιες εμπειρίες αλλά μόνο λόγω ηλικίας φαντάζομαι, αν ήμουν λίγο μεγαλύτερη, σίγουρα θα είχα. Πάντα με εξίταρε η αλληλογραφία κι έκανα συλλογή από φακέλους και χαρτιά τα οποία μοσχοβολούσαν. Τα κινητά, τα msn, τα facebook κι όλα αυτά, άρχισαν να υπάρχουν ήδη απ'...
  12. Βάγγυ

Χαχαχα, τι θυμασαι βρε πουλί μου κι εσύ πάντως; :μουάχαχα:Σε έχω καταστρέψει. :ρ
  13. Βάγγυ

Εντωμεταξύ, διάβασα ότι παράτησες το Ενοχές, δίχως τύψεις (χωρίς να έχεις εσύ τύψεις δηλαδή). :χαχα:
  14. Βάγγυ

Επιτραπέζια παιχνίδια

Ναι, καλέ ξεκάθαρα. Το άκυρο είναι πάντα το πρώτο που βρίσκεις!:χαχα: Να σκεφτείς ότι εγώ πρώτη φορά το έπαιζα και παθιάστηκα. Με λέει η φίλη μου θάνατος κι είχε το νεκροφόρα και τη χάρη και μου λέει το ένα το παιδί, οκ το νεκροφόρα το χάρη γιατί; Και λέω το φαντάστηκα ότι θα το συνδύασε με το...
  15. Βάγγυ

Επιτραπέζια παιχνίδια

Συμφωνώ τρελααα με αυτό που λες!! Πήγαμε παρέα 2 ζευγάρια και κάναμε το λάθος να βάλουμε τα αγόρια μαζί και εγώ με τη φίλη μου να είμαστε μαζί,οπου όπως καταλαβαίνεις ήταν άδικο εξ' αρχής :ρ Ένα απλό παράδειγμα, είπε τη λέξη Ιρλανδία και ήταν να βρω τη λέξη τύχη και λογαριασμό κι άλλοι έμειναν...
  16. Βάγγυ

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

@Νικόλας Δε Κιντ πού είσαι; Δε σε βρίσκω στην κινηματογραφική. Το Dark, το είδες;
  17. Βάγγυ

Επιτραπέζια παιχνίδια

Έπαιξα προχθες ένα παιχνιδάκι με παρεα, πολύ ενδιαφέρον. Code names κι αυτό από Κάισα. Παρεΐστικο, γρήγορο κι ευχάριστο.
  18. Βάγγυ

Εγώ είπα να συνεχίσω το Τσερνομπίλ το οποίο είχα αφήσει κάπου στο 1/3 του βιβλίου.
  19. Βάγγυ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Δε μου αρέσει κι εμένα καθόλου το κατσίκι, ουτε το αρνί. Στο μόνο που αλλαξα γνώμη μεγαλώνοντας είναι στο κρεμμυδι. Πλέον μου αρέσει πολυ ενώ παλιοτερα δεν το έτρωγα κι αυτό ξεκίνησε από περυσι. Έφαγα μια -πραγματικα- υπέροχη κρεμμυδοσουπα στο Παρίσι κι από εκεί και περα σκάλωσα. Πλέον το τρωω...
  20. Βάγγυ

Ωραίες φωτογραφίες, καρτούν και γελοιογραφίες

@Τσίου Με αφορμή την εικονίτσα που έβαλες, είχα διαβάσει κάπου το εξής και το βρήκα πολύ πετυχημένο: όταν κόβεσαι από χαρτί βιβλίου, είναι σαν να σε προδίδει ο καλύτερός σου φίλος. :χαχα: